OPEN (F)AIR MUSIC

Fléda v srpnu zahájí hudební slavnosti v areálu výstaviště

Po dlouhém tichu způsobeném pandemií se kultura a živá hudba vrací zpět k životu. Výjimkou není ani nejstarší brněnský klub Fléda, který se v srpnu spolu se špičkou (nejen) domácí produkce přesune do areálu brněnského výstaviště. Ve dnech 17.–27. srpna představí cyklus koncertů Open (F)air Music, který proběhne před pavilonem Morava. U jedné z ikonických staveb brněnského funkcionalismu se představí celkem šest domácích interpretů spolu s bosenskou Dubiozou.

Koncerty odstartuje 17. srpna kultovní kapela Vypsaná fiXa. Ta snoubí jemnou poetiku surrealistických textů frontmana Márdího s punkovou energií kapely, která má i po letech chuť přicházet se stále novými postupy. Pogo ani stage diving jistě nebudou chybět.

O den později – 18. srpna – je vystřídá neméně energický ansámbl MIG 21. Striptérsko-hudební skupina proslulá svými živými vystoupeními, kterou vede charismatický herec Jiří Macháček, navíc vůbec poprvé představí nové album Hity a rarity. Loňský open-air koncert na brněnském Špilberku byl beznadějně vyprodán několik týdnů před začátkem, doporučuje se tedy s nákupem vstupenek neotálet.

Pop-punková smršť jménem Rybičky 48 se přes areál BVV přežene o den později, 19. srpna. Svižná kytarovka spolu se svým typickým černým humorem otřese brněnským výstavištěm.    

Po několika denní pauze se brněnskému publiku 24. srpna představí slovenští bernardýni Horkýže Slíže. Jejich songy s refrény, silnými jak hovado, už několik let beznadějně vyprodávají každé jejich vystoupení.

Miláčci brněnského publika Poletíme? se na scéně objeví den poté, 25. srpna. Turbošansonová kapela v čele s nezaměnitelným Rudolfem Brančovským zná Brno jako svoje boty. 

Následovat bude unikátní a dlouho očekávaný dvojkoncert kapel Monkey Business a J.A.R. Funkové slavnosti, které povede centrální mozek obou kapel Roman Holý, slibují mimo jiné i zkřížení kordů dvou jedinečných zpěváků – Dana Bárty z Jednotky Akademického Rapu a Matěje Rupperta z Monkey Business. Příležitostí slyšet obě tyto kapely během jednoho večera se naskytne jednou za několik let.

Od divočejší hudby si neodpočineme ani poslední den, kdy až z daleké Bosny přijedou milovaní Dubioza kolektiv. Třaskavá směs ska, reggae, punku a balkánské dechovky je brněnskému publiku také dobře známá. Kapela navíc loni vydala nové album #fakenews, velký open-air koncert se zdá být dobrou volbou pro představení nových písní.

Předprodej vstupenek je spuštěn v síti smsticket.cz a goout.cz. Vstupenky se prodávají na každý koncert zvlášť, nelze koupit společnou vstupenku na více koncertů. Areál BVV se otevře vždy v 18 hodin. Koncerty začínají ve 20 hodin.  

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše