AMPER

Kdo zabojuje o ocenění Zlatý AMPER 2019

U příležitosti 27. ročníku veletrhu AMPER proběhne již tradiční soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu - ZLATÝ AMPER 2019. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 19. března 2019 od 17:30 v konferenčním sále P1 na brněnském výstavišti. Osobností letošního ročníku je prof. Tomáš Jungwirth, Ph.D., který slavnostní vyhlášení zahájí.

Přihlášené exponáty do soutěže ZLATÝ AMPER 2019

ABB s.r.o.

 

Vysoce výkonná nabíjecí stanice 175 kW pro elektromobily

Nabíjecí stanice Terra HP společnosti ABB je modulární vysokovýkonný nabíjecí systém pro elektromobily, který je při plném výkonu schopný nabíjet vozidla v napěťových hladinách 400 a 800 V. Jedná se o systém kabinetů s nepřetržitým výkonem až 375 A a 160 kW, ve špičce pak 175 kW. Nabíjecí stanice nakonfigurovaná se dvěma výkonovými kabinety je schopna dodat až 500 A  a 350 kW. Díky unikátní technologií dynamického rozdělení nabíjecího výkonu lze do zařízení se dvěma výkonnými kabinety připojit druhý stojan a celkový nabíjecí výkon dynamicky sdílet mezi oběma stojany. K dosažení výkonu 500 A na dvou nabíjecích stojanech je tak zapotřebí pouze dvou skříní místo čtyřech, systém je tedy maximálně efektivní a investice do takové nabíjecí infrastruktury jsou výrazně sníženy.

AMTECH, spol. s r.o.


DRAGON FLY PRO 2020 - 3D tiskárna desek plošných spojů

3D aditivní tiskárna DPS DragonFly byla uvedená na trh na podzim 2017. Principem tisku je aditivní proces, při kterém tisková hlava tiskne souběžně kapky nevodivého foto-polymeru a vodivého nano-stříbrného inkoustu. Jedná se o plně aditivní proces, tj. jak polymer, tak stříbro se postupně tiskne po jednotlivých kapkách a vrstvách. Rozlišení nano-stříbrného inkoustu a polymeru je dostatečné k tisku jemných struktur, vodivých či nevodivých otvorů apod. flexibilně v 3D prostoru. Nanesená kapička je okamžitě vytvrzena. Foto-polymer je vytvrzen UV světlem, kdežto stříbrný inkoust je „sintrován“ teplem, aby došlo ke spolehlivému vodivému propojení nano-částeček stříbra.  Tím je dosaženo stabilních vlastností DPS. Výrobní proces lze také přerušit, vložit diskrétní součástky, a pokračovat v tisku.

B+R automatizace, spol. s r.o.


Integrované strojové vidění

Celosvětově první technika strojového vidění integrovaná přímo v řídicím systému B&R přináší novou úroveň použití strojového vidění. Inteligentní kamery, inovativní osvětlení a pokročilé systémy pro zpracování obrazu jsou integrovanou součástí řídicího systému B&R. Srdcem B&R strojového vidění je inteligentní kamera s multi-core procesorem a integrovaným FPGA předzpracováním obrazu. Díky tomu je možné ji použít na aplikace od jednoduchých funkcí, jako je čtení QR kódu nebo detekce polohy objektu, až po sofistikované funkce jako rozpoznání textu. Součástí strojového vidění jsou také systémy osvětlení, které jsou synchronizovány s řídicím systémem a kamerou v řádu mikrosekund. Integrace osvětlení do řídicího systému také umožňuje synchronizaci s ostatními senzory, motory nebo dokonce s řídicí aplikací stroje. Strojové vidění se kompletně nastavuje z řídicího systému pomocí předpřipravených SW bloků mapp Vision a z jednotného vývojového prostředí  Automation Studio.

Beckhoff Česká republika s.r.o.


Průmyslový počítač C6032

Průmyslový počítač C6032 je novým modelem v řadě ultrakompaktních průmyslových počítačů s vysokým výkonem. Jedná se o rozšířenou variantu modelu C6030, která umožňuje přidat další rozhraní ve formě PCIe modulů. Použitím procesorů Intel® Core ™ i 6. a 7. generace je C6032 připraven na řízení rozsáhlých výrobních zařízení, komplexním HMI, aplikací s extrémně krátkým cyklem, ale také na zpracování velkých objemů dat. Vysoký výpočetní výkon je možné dosáhnout použitím procesoru Core ™ i7 se čtyřmi 3,6 GHz jádry. Kompaktní základová deska a kryt ve formě odlitku zinku a hliníku byly vyvinuty v souladu s vysokými Beckhoff standardy. S rozměry jen 129 mm x 133 mm x 104 mm je také mimořádně kompaktní a šetří prostor v rozváděči. Také je možné doplnění druhého M.2 SSD disku v RAID konfiguraci.

Blue Panther s.r.o.


Hloubkový audit kvality elektrické energie

Hloubkový audit kvality elektrické energie je produktem, službou komplexně kombinující znalost prostředí, měřicí metodou a analýzu získaných dat. Vychází z dlouholetých zkušeností a znalostí společnosti Blue Panther s.r.o. z oblasti průmyslové energetiky. V České republice si nejsme vědomi nikoho, kdo by produkt v podobném rozsahu přinášel. Jedná se tedy o jedinečné a unikátní řešení naší společnosti. Výsledky Hloubkového auditu kvality elektrické energie nabízí řešení pro energetiku, údržbu i management každého závodu. Umožňují optimalizaci energetiky podniku, potenciálu výroby i prodloužení životnosti výrobních zařízení. Zavedením výsledků auditu lze snížit náklady na údržbu a minimalizovat rizika neplánovaných výpadků výroby. Hloubkový audit kvality elektrické energie odkrývá nevyužitý potenciál možných úspor elektrické energie, což je v dnešní době velké téma především pro management společností a energetiky.

Cognex


Software pro automatizaci výroby VisionPro ViDi

VisionPro ViDi je první software vyvinutý na principu neuronových sítích pro analýzu obrazu a je vyvinutý speciálně pro automatizaci výroby. Kombinuje jedinečnost a flexibilitu lidské vizuální kontroly se spolehlivostí, opakovatelností a výkonem počítačového systému. Software toleruje odchylky a nepředvídatelné vady, porazí i inspektory nejvyšší kvality a je ideální pro detekci defektů, klasifikaci materiálů , ověření montáže a špatné umístění součástí nebo čtení znaků i při nedokonalosti tisku.

DEHN s.r.o.


Svodič DEHNguard DG M TNS ACI 275 FM

Svodič typu 2 s novou technologií ACI, která v sobě zahrnuje integrované jiskřiště s funkcí vypínače, splňuje již nyní požadavky související se změnou energetické koncepce. Tato technologie ACI (přerušení obvodu s předstihem) znamená zvýšení bezpečnosti přístroje při současné větší disponibilitě zařízení (nejvyšší úroveň). V normálním provozu se technologie ACI chová jako svodič s předřazeným jiskřištěm. Tato přepěťová ochrana je schopná svádět velké impulzní proudy a zároveň zajišťuje nulové únikové proudy. Při vzniku poruchového/zkratového proudu dojde ke svedení proudu do zhášecí komory, kde je oblouk uhašen. Proto může vzniknout jen velmi malý proud, který nezpůsobí žádné negativní účinky v zařízení nebo instalaci.

ENERTIS, s.r.o.


VN rozváděč pro sítě SMART GRID

Jedná se o moderní pokrokové zařízení, určené do transformačních stanic inteligentních energetických sítí SMATR GRID. Pomocí komunikačního rozhraní protokolu Ethernet IEC 60870-5-104 umožňuje jak dálkové ovládání VN rozváděče, tak přenos provozních hodnot stanice i údajů o poruše, jako je např. směrová signalizace průchodu poruchových proudů. Přístroj lze navíc dálkově parametrizovat. Společně s řídícím systémem lze použitím inteligentních rozváděčů vytvořit nový druh energetických sítí, které jsou v uzlech schopny řídit směry toků výkonu a snižovat počet i dobu trvání poruch. Zařízením je možno vybavit rozváděče všech běžných značek a tak ze standardního pasivního rozváděče vytvořit aktivní inteligentní prvek SMART GRID. Zařízení je možné vidět na výstavním místě firmy Enertis/Horstmann.

GENERI s.r.o.


Univerzální blok kontaktů XBK-GES/16

Kontaktní blok XBK-GES/16/ je prvním výrobkem svého druhu v ČR vyvinutým firmou GENERI s.r.o. Šumperk a vyráběným v kooperaci s domácími výrobci. Svými parametry překonává současný stav světové konstrukce podobných zařízení ke spínání a řízení přístrojů nízkého napětí. Provedení nevýbušnosti : II 2G Ex db eb IIC Gb. Kontaktní bloky jsou vyráběny v základní verzi jako Spínací (NO) a Rozpínací (NC) s možností upevnění kontaktního bloku třemi způsoby s předem volitelným přístupem k upínacím šroubům svorek vnějších vodičů :  umístění do víka krytu, na lištu TS 35, resp. na upravenou základní desku, na libovolnou boční stěnu. Základní elektrické hodnoty: Ie - jmenovitý pracovní proud: pro AC15 Ue = 240V Ie = 16A, pro DC13 Ue = 240V Ie = 0,4A.

IMT Technologies & Solutions, s.r.o.


Robotická obsluha testovacích fixtur

Zařízení firmy IMT Technologies & Solutions s.r.o. obsluhuje testovací fixtury robotickým ramenem. Zařízení je schopné umístit hotové DPS ze vstupní pozice a založit do fixtury, kterou následně zavře. Po zavření fixtury se automaticky spustí test, na základě jehož vyhodnocení rameno opět DPS vyjme a vloží do výstupní pozice případně do NOK boxu.  Jako integrátor zařízení využívá IMT fixtur od firmy ATX Hardware a robotického ramena Stäubli. Součástí zařízení je tester od firmy Unites Systems a.s. Velkou výhodnou této automatizace testovacího procesu je úspora na straně lidské práce a  možnost standardizovat i proces, který je vůči variabilitě výrobků zatím převážně manuální doménou.

IMT Technologies & Solutions, s.r.o.


UNITES CMT Cabinet Modular Tester

Tester CMT je modulární testovací systém, umožňující rychlé měření elektrických i neelektrických parametrů funkčních celků. Systém umožňuje základní ICT měření pomocí volitelného příslušenství. Je koncipován jako stavebnicový, s možností integrace široké škály vlastních i externích instrumentů. Tester je řízen prostřednictvím LabView, nebo vlastního softwaru SCADUS. Je unikátní svou flexibilitou, rychlostí, malou zastavěnou plochou a jednoduchostí výměny testovací aplikace. Díky připojení fixtury pomocí interface je možné během minuty začít testovat jiný typ PCB. Fixtura je identifikována ID čipem, který umožní nahrání pouze správného testprogramu což vede k urychlení a eliminaci lidské chyby. Tester CMT je vyvinut a vyráběn v České republice ve firmě UNITES Systems a.s.

Inspecto s.r.o.


Software INSPECTO

INSPECTO je výkonný online revizní software pro mobilní zařízení i běžné webové prohlížeče. Zrychluje a zjednodušuje provádění revizí a jejich následnou evidenci. Zajišťuje legislativní správnost všech údajů, umožňuje vytváření chybových databází a kontinuálně buduje přehledný archiv. INSPECTO urychlí práci všem revizním technikům a je vhodný pro většinu revizí technických zařízení bez ohledu na jejich množství nebo náročnost. Přináší významnou úsporu času v každém z kroků v průběhu provádění revizních úkonů. Aplikace INSPECTO je vyvíjena na základě každodenních zkušeností revizních techniků, a proto je plně v souladu s jejich potřebami. Má přehledné uživatelské prostředí, intuitivní ovládání a snižuje náročnost nutných administrativních úkonů na nezbytné minimum.

JABLOTRON ALARMS a.s.


Systém JABLOTRON 100+

JABLOTRON 100+ je nejnovější z řady alarmů od globálního výrobce zabezpečovacích systémů JABLOTRON. Alarm má 40 nových funkcí, například režim den/noc, který používá astronomický kalendář a umožňuje podle GPS souřadnic přesně určit východ a západ slunce v konkrétním místě. Další novinkou je možnost ovládání více akcí jedním detektorem. JABLOTRON 100+ s novými ústřednami umožňuje přístup až 600 uživatelům. Díky tomu se systém hodí třeba do firem či škol, kde je možné dát každému zaměstnanci či studentovi jeho vlastní přístup prostřednictvím čipu. Novinka dovolí připojení až 230 periferií, z toho 120 bezdrátových. JABLOTRON 100+ nabízí také široké možnosti automatizace v podobě 128 programovatelných výstupů, které v kombinaci s 64 kalendářními akcemi posouvají možnosti řízení budov na vysokou úroveň.

JOYCE ČR, s.r.o.


Týmové komunikační řešení VOCOVO

VOCOVO přináší dokonalou týmovou komunikaci. Základním prvkem jsou lehké a odolné náhlavní soupravy s dlouhou životností baterií. Jde ale o mnohem víc. U VOCOVO jde o inovativně řešenou komunikaci týmů, s periferiemi pro komunikaci se zákazníky, s detailními manažerskými analýzami pro optimalizaci a snadnou integrací do stávajících podnikových řešení. Největší přínos řešení spočívá v nástavbě zajišťující statistické vyhodnocení veškeré komunikace, což umožňuje následnou optimalizaci využití pracovních sil a vyšší spokojenost zákazníků. Výhodou je obrovská variabilita nastavení různých scénářů komunikace vhodných nejen pro sklady, ale i maloobchod, divadla, nemocnice. VOCOVO umožňuje kolegům na pracovišti okamžitou komunikaci mezi sebou, což směřuje k rychlému vyřízení požadavku zákazníka.

Kalibrátory, s.r.o.


Jiskrově bezpečný kalibrátor a komunikátor Beamex MC6-Ex

Beamex MC6-Ex je moderní, vysoce přesný provozní dokumentační kalibrátor a komunikátor, který nabízí kalibrační schopnosti pro tlak, teplotu a různé elektrické signály. Obsahuje také provozní komunikátor pro přístroje HART, FOUNDATION Fieldbus a Profibus PA. MC6-Ex lze použít do jakékoli zóny s nebezpečím výbuchu, protože je schválen pro nejpřísnější zónu, Zónu 0 (Ex ia IIC T4 Ga), a má certifikaci IEC a ATEX.

MC6-Ex je ideálním zařízením do provozu, protože je robustní, má krytí IP65 a ergonomickou konstrukci. Kombinuje pokročilé funkce se snadnou obsluhou. Uživatelské rozhraní využívá velký barevný dotykový displej a je v češtině i dalších jazycích. MC6-Ex komunikuje se software  pro správu kalibrací Beamex CMX.

LEDVANCE s.r.o.


Difúzní světlo OSRAM LINEARlight FLEX DIFFUSE Side White

Jedná se o flexibilní LED pásek s bočním vyzařováním pro profesionální a průmyslové aplikace. Se světelným výkonem až 57 lm/W a dostupný ve třech barvách bílé – teplá bílá, studená bílá a denní bílá. Je stmívatelný, s oblibou se používá ve světelných nápisech či reklamách. Životnost dosahuje 50 000 hodin a je dodávaný v 6m kotoučích.

Osmont, s.r.o.


Závěsné svítidlo CARINA LE

Závěsné designové svítidlo CARINA LE je tvořeno stínidlem z ručně foukaného třívrstvého matovaného skla TRIPLEX o průměru 500mm a výšce pouhých 40mm. Základnu svítidla tvoří lankový závěs variabilní délky se třemi nosnými lanky, které zároveň slouží jako přívod el. energie do svítidla (eliminace přívodního kabelu). Svítidlo je nabízeno ve třech barevných provedeních, a to v černé, stříbrné a bílé barvě. Svítidlo je nabízeno s LED systémem Osmont vlastní konstrukce ve dvou světelných výkonech a to 35 a 50 W (4750 až 6890 lm) v teplotách 3000K a 4000K. Svítidlo je možné vybavit stmívatelným předřadníkem DALI a také modulem pro bezdrátové Bluetooth ovládání – možnost ovládání chytrým zařízením (stmívání, vytváření světelných scén apod.) Na LED svítidla je poskytována 5ti letá záruka - s garancí 50.000 hodin.

PFISTERER GmbH.


FrontCon – Technologie připojení jednožilových VVN kabelů do 2500 mm2

Lepší a rychlejší připojení jednožilových izolovaných kabelů. Připojení smaltovaných kabelů je časově náročný proces, který funguje jen v omezené míře. Společnost PFISTERER přišla s naprostou inovací a nechala si patentovat připojení jednožilových izolovaných vodičů. Doba instalace o 80 % kratší. Vyvinutím FrontCon nalezla společnost PFISTERER řešení, které významně snižuje dobu připojení a vytváří požadované spojení přes čelní část kabelu. Instalace trvá pouhé 2 hodiny – není tudíž delší než u běžných kabelů se standardním připojením. Toto řešení také předchází možnému poškození při odhalování jednotlivých žil, čímž se významně snižuje riziko chyb při instalaci.

REM-Technik s.r.o.


Průmyslový počítač BM100

BM100 je jeden z nejmenších IPC na trhu. Díky nejnovější generaci procesorů Intel Atom E3950 a E3930 z rodiny Intel Apollo Lake do 2,0 GHz, poskytuje BM100 i přes svou malou velikost vysoký výkon. Navzdory nízké spotřebě CPU se BM100 může pochlubit extrémním grafickým výkonem, dostatečným pro libovolnou vizualizační aplikaci a vyhoví komunikačním požadavkům ve všech scénářích IoT aplikací. BM100 je vybaven operační pamětí RAM DDR4 o kapacitě 8 GB a m.2 SSD až 256 GB a je schopen ukládat velké objemy dat monitorovaných aplikací. Co se týče OS a softwaru, BM100 je dodáván s Windows 10, vzdálenou správou ASEM UBIQUITY a softwarem PREMIUM HMI.

Rittal Czech s.r.o.


Rozváděčová skříň VX25

Po pěti letech vývoje představila společnost Rittal svůj nový systém řadových skříní VX25 na veletrhu v Hannoveru. Jedná se o první systém řadových skříní, který byl plně vyvinut tak, aby splňoval požadavky na zvýšenou produktivitu v oblasti řízení a výroby rozváděčů v souladu s hodnotovými řetězci Průmyslu 4.0. VX25 nabízí nejvyšší možnou kvalitu a konzis-tentnost dat, snižuje složitost, zajišťuje úspory času a bezpečnou montáž. Více než 25 patentů prokazuje vysokou úroveň inovativnosti. Srdcem inovace je nově vyvinutá konstrukce rámu. Splňuje požadavky na dokonalou symetrii díky rastru rámu s konzistentní roztečí 25 mm, který funguje i mezi řadově spojenými skříněmi. VX25 odpovídá tomu, jak výrobce v oblasti řízení a rozváděčů myslí a funguje. VX25 je zkratka pro všestrannost možností, splnění všech požadavků zákazníků, které vznikly při studii u výrobců rozvaděčů po celém světě.

SECTRON s.r.o.


Modulární IoT monitoring kvality ovzduší Dustee Air

Dustee je chytré a nenáročné smart zařízení pro měření znečištění ovzduší v blízkém okolí. Spojením více Dustee Air získáte senzorický systém pro měření imisí v  městech, obcích,  firmách či domácnostech. Zařízení měří tady a teď. Využívá nejnovější IOT technologie Narrow Band a poskytuje reálná data, podle kterých se může uživatel objektivně rozhodnout sám a nebo využít připraveného seznamu opatření a expertízy společnosti Dustee. Společně se zakoupením produktu Dustee uživatel automaticky dostane přístup k naměřeným hodnotám. Veškerá data se zobrazí přehledně a srozumitelně i pro běžného uživatele na našem portále v mapě, kde okamžitě vidíte, jaká města bojují se znečištěním, kde se jedná o iniciativu obyvatel a jaké lokality jsou nejproblémovější.

SICK spol. s r.o.


Streamingová 3D kamera Ranger 3

Streamingová 3D kamera Ranger3 nastavuje nový standard pro vysokorychlostní 3D inspekce.  Ranger3 se může pochlubit dosud nedostižnými rychlostmi skenování, stejně tak vynikající citlivostí a rozlišením, to vše díky unikátnímu senzoru od společnosti SICK s technologií Rapid On-Chip Calculation (ROCC). Důkazem jejích kvalit jsou i ocenění, která již získala i přes své nedávné uvedení na trh. Díky kompaktnímu pouzdru, třídě krytí až IP67 a konceptu ProFlex lze navíc kameru přizpůsobit i těm nejnáročnějším požadavkům.

Turck, s.r.o.


Bezdrátová cloudová komunikační brána řady TCG20 s UMTS a WI-FI

Bezdrátové komunikační brány Turck řady TCG20 jsou zvláště vhodné pro průmyslové aplikace IoT a pro bezdrátové připojení ke cloudovým řešením. Tyto brány s širokou nabídkou rozhraní umožňují snadnou inte-graci do automatizačních sítí. Dostupné jsou tři bezdrátové varianty: s UMTS, dvoupásmovou Wi-Fi a také v kombinaci UMTS a Wi-Fi. Řada TCG20 také nabízí sériový port RS232/RS485, port CAN a až pět ethernetových portů. Kromě komuni-kace CANopen, zařízení podporuje také Modbus TCP i RTU, OPC UA, Codesys proměnné. Integrované webové prostředí umožňuje online konfiguraci kdykoliv pomocí přehledného grafického menu. Editor EDGE-PLC spravuje jednoduché řídicí úlohy a také předzpracovává data pro cyklický nebo  událostně řízený přenos dat a tím redukuje náklady na mobilní tarif v režimu UMTS.

Vysoké učení technické v Brně


Jasový analyzátor LDA - LumiDISP

Přístroj analyzuje jasové poměry na hodnocené scéně. Měření jasu patří mezi základní úlohy fotometrie a primární význam má při  hodnocení kvality osvětlení. Oproti konvenčním bodovým přístrojům je náš systém schopen změřit jas ve 21 mil. bodech, a to vše během několika sekund. Přístroj je postaven na digitální zrcadlovce a svými parametry je srovnatelný s drahými profesionálními přístroji určených k analýze jasu, díky čemuž zatím nemá ve světě obdoby. Součástí přístroje je analytický software LumiDISP, který je schopen nejenom dálkově řídit přístroj, ale také slouží k vyhodnocení naměřených jasových map z pořízených snímků. Systém nabízí funkce, které povyšují fotometrické měření na skutečnou analýzu. Mezi nejpřínosnější funkce patří analýza rušivého oslnění hodnocená indexem oslnění UGR.

WAGO-Elektro spol. s r.o.


Řadové svorky TOPJOB®S se třemi variantami ovládání (páčka, tlačítko, nástroj)

Řadové WAGO svorky TOPJOB®S jsou k dispozici již ve třech verzích ovládání: páčkou, tlačítkem a otvorem pro odjištění s pomocí nástroje. V produktové řadě TOPJOB®S tak naleznete vhodnou variantu pro každou aplikaci. Všechny verze umožňují bez odjišťování kontaktního místa přímo zasunout pevné a vícedrátové vodiče, ale i jemně laněné vodiče opatřené dutinkou (pružinová technika Push-in CAGE CLAMP®). Nové svorky zároveň navazují na stávající výrobní program propojovacích můstků a popisovacích systémů, které jsou s novými páčkovými a tlačítkovými svorkami kompatibilní. Páčková verze přináší do portfolia řadových WAGO svorek manipulaci bez nástrojů. Je tak vhodná pro práci v provozu. Tlačítková verze zase přináší rychlost připojení a možnost ovládání pomocí jakéhokoliv běžného nástroje.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše