Life!

KORFBAL – sport pro kluky i holky na festivalu Sport LIFE!

Součástí festivalu LIFE! bude v letošním roce i expozice Korfbal klubu Brno. Na sportovní ploše budou mít všichni návštěvníci možnost si vyzkoušet tento méně známý sport, který má ovšem v Brně už více než čtvrtstoletí trvající tradici a brněnský klub patří dlouhodobě do české i evropské špičky.

KORFBAL je jediný smíšený kolektivní míčový sport na světě, ve kterém mají muži a ženy rovnocenné zastoupení. Hraje se na 3,5m vysoké koše umístěné na tyči uvnitř hrací plochy o rozměrech 40x20m. Hraje se výhradně rukama a hráči na rozdíl od basketbalu nesmí běhat ani driblovat s míčem. Zakázán je také fyzický kontakt, přesto je korfbal poměrně tvrdý a rychlý, ale díky svým pravidlům snižuje výhody fyzicky vyspělejších jedinců, a mohou ho tak hrát opravdu všichni. Korfbal svými pravidly učí vzájemné spolupráci, komunikaci bez předsudků a úctě ke spoluhráčům a protihráčům. Ne nadarmo ho BBC označilo sportem pro 21. století.

Korfbal klub Brno v posledních letech slaví úspěchy, v sezónách 2014/2015 a 2015/2016 se stal mistrem České republiky. V  sezóně 2017/2018 dokázala družstva KK Brno zcela unikátní počin – v 5 věkových kategoriích klub získal 4 tituly mistrů republiky a 1 bronzovou příčku.

Korfbal klub Brno dlouhodobě podporuje rozvoj korfbalu v Brně a okolí. V současnosti mohou děti hrát pravidelně korfbal na více než 10 školách v Brně, dalších 8 škol v regionu je pak spolu s nimi zapojeno do projektu „Korfbal do škol“, díky kterému si korfbal každý rok vyzkouší na školách více než 1200 dětí.

Korfbal je sice dosud nepříliš známý a populární sport, ale v současnosti se hraje již v 69 zemích světa na všech pěti kontinentech. Díky tomu s ním můžete poznat doslova celý svět. Ať už s českou reprezentací nebo právě s brněnským týmem, který pravidelně hraje evropské poháry.

Korfbal je zkrátka malý sport plný velkých příležitostí.

Přijďte si ho zkusit i vy v rámci festivalu LIFE!

Najdete nás v pavilonu V a slibujeme, že vás korfbal bude bavit!

https://www.facebook.com/korfbal.brno/

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše