SILVA REGINA

Lovinterier: ze slovenského lesa až do Koreje

Impozantní lustr či bílé kožené křeslo, obojí hojně využívající paroží, či dřevěná postel s bohatým, ručně vyřezávaným mysliveckým motivem – to jsou jen některé z nepřehlédnutelných exponátů na stánku slovenské společnosti Lovinterier, která se v těchto dnech představuje na veletrhu SILVA REGINA.

„Každý náš výrobek je originál, ať už se jedná o stůl, židli či jiný nábytek, reliéfy postelí, kancelářské komody a další produkty. Používáme pouze přírodní materiály a shozené paroží, které také vykupujeme, nábytek vyrábíme jen z ořechového dřeva,“ říká na stánku Lovinterier zástupce společnosti ze slovenské Senice Timotej Lehuta s tím, že většinou jde o speciální a individuální zakázky.

Firmě se očividně s touto filozofií daří. Během pěti let se rozrostla na dvě desítky zaměstnanců a oslovuje milovníky myslivosti nejen z České republiky a Slovenska, kteří tvoří zhruba dvacet procent současné firemní klientely, ale hlavně zákazníky ze zámoří. „Máme zákazníky z celého světa včetně Ameriky, Koreji, Vietnamu nebo Číny. Podle vkusu zákazníka vytváříme i nové motivy, máme v našem týmu i šikovné řezbářky, které si dokáží pohrát s detaily. Zákazníci ze vzdálených zemí často vyhledávají sortiment se zvířaty z našich hor, protože je to něco jiného, co doma nemají. Ale do Saúdské Arábie jsme naopak vyráběli stoly a reliéfy s ptáky a živočichy, kteří žijí v poušti. Čili každý výrobek je jedinečný, podle přání zákazníka, a ten je často velmi náročný. Výroba složitějšího kousku někdy trvá i několik měsíců,“ dodává Timotej Lehuta.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše