STYL

Na brněnské výstaviště za módou, ale také za tajemstvím výroby plavek a historií spodního prádla

Veletrhy STYL a KABO jsou již od roku 1993 středoevropskou křižovatkou módního průmyslu a obchodu. Ve dnech 18. - 20. srpna 2018 opět přivítají stovky vystavovatelů a tisíce oborných návštěvníků. V centru pozornosti se ocitnou nové kolekce pro sezonu jaro a léto 2019 s akcentem na spodní prádlo a plavky. Unikátní projekt La Manufacture ukáže výrobu plavek krok za krokem a veletrhy navíc dostanou lehký retro nádech: v roce kulatých výročí připomenou 90 let od vzniku brněnského výstaviště a tehdejší módu.

Obchod s módou je o emocích, inspiraci a sdílení zážitků. Proto i v době moderních technologií probíhá mezi živými lidmi a v podnětném a kultivovaném prostředí. Totéž platí pro brněnské veletrhy módy, obuvi a koženého zboží STYL a KABO, které se uskuteční ve dvou nejmodernějších pavilonech brněnského výstaviště i celé střední Evropy za doprovodu módních přehlídek a inspirativních setkání. Pro výrobce a dovozce to je příležitost ukázat obchodníkům to nejlepší ze své aktuální nabídky, zatímco nákupčí a majitelé butiků si na jednom místě vyberou ze široké škály zboží od zavedených i nově prezentovaných značek. Od 18. do 20. 8. 2018 se uskuteční již 52. veletrhy STYL a KABO s účastí přibližně 700 módních značek.

Také účast slovenských firem je již jistá. Pravidelně se na STYL vrací třeba oděvní firma OMEGA - slovenský designer a výrobce dámské konfekce s tradicí od roku 1990. Společnost disponuje vlastním týmem návrhářů a vývojářů, takže se můžeme těšit na nejnovější modely nejen společenských šatů. Kvalitní pánské košile do Brna opět přiveze rodinná firma Marco Moralli, která v Púchově vyrábí pánskou i dámskou konfekci již od roku 1994. Luxusní dámská móda je doménou dalšího tradičního slovenského vystavovatele ORVAKO, který k nám dováží zboží především italských značek. Dále v pavilonu P najdete třeba firmy Bianka Dzurišová STYL collection nebo MAG móda Plus. Slovenští vystavovatelé samozřejmě nechybí ani na veletrhu obuvi a koženého zboží KABO, který se v srpnu vrací do pavilonu F. Vystavovat zde bude například firma PROTETIKA - výrobce zdravotní obuvi a pohodlné módní obuvi se zdravotními prvky - a společnost HUJO, která nabízí kvalitní koženou obuv a specializuje se na výrobu a prodej dámské podrozměrné obuvi již od velikosti 33.

Srpnové veletrhy módy vždy akcentují spodní prádlo a plavky. Tentokrát se můžeme těšit na unikátní projekt La Manufacture, který názorně předvede složitý proces výroby plavek: jaké stroje, materiály, střihy a techniky jsou potřeba, aby koupací oděv správně plnil svoji funkci. Poprvé se expozice La Manufacture na veletrhu STYL otevřela před sedmi lety, kdy ukázala náročnost výroby podprsenky a vzbudila velký ohlas. Letos chce odhalit záludnosti výroby plavek, které jsou součástí našeho šatníku už přes sto let. V návaznosti na tento projekt se uskuteční přednáška o trendech v plavkách pro sezonu 2019 s aktuálními informacemi přímo z veletrhu v Paříži.

V letošním roce slavíme 100 let od vzniku Československa a 90 let od založení brněnského výstaviště, což na jaře připomněla velkolepá třítýdenní oslava státnosti Re:publica: 1918 - 2018. Také veletrhy módy se při této příležitosti ohlédnou do minulosti, ale samozřejmě specificky a po svém - atraktivní výpravou do stoleté historie dámského prádla. Výstavu často erotických fotografií dámského prádla z uplynulých 100 let i vybraných dobových outfitů najdete právě v expozici La Manufacture.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše