MOBITEX

Nábytek z kartonu zaujal porotu a získal cenu

Třetí místo v soutěži GRAND PRIX MOBITEX v kategorii progresivní design získal ekologický nábytek od italské společnosti Nardi, kterou na českém a slovenském trhu zastupuje opavská firma Nábytek z kartonu. Tato novinka zaujala nejen porotu, ale i návštěvníky, kteří se přímo na stánku mohli posadit na netradiční židli nebo do křesílka. „Unese mě to?“ ptají se mnozí při pohledu na kartonový nábytek.

„To je u nás jedna z nejčastějších otázek,“ usmívá se jednatelka společnosti Kateřina Tichá. „Můžete to klidně zkusit, kartonové židle mají nosnost přes sto kilo,“ dodává. Spousta zákazníků se také ptá, jak materiál reaguje na vodu. „Jedná se o speciální námořní karton, který je odolný proti vlhkosti, takže když ho polijete, své vlastnosti na chvilku ztratí, ale jakmile zaschne, tak se jeho vlastnosti opět obnoví,“ vysvětluje Kateřina Tichá.

Kartonový nábytek oslovil mladou podnikatelku při jedné z návštěv v Itálii. Zaujal ji designem a hlavně tím, že je ekologický a stoprocentně recyklovatelný. „Proto jsem se rozhodla najít způsob, jak tento nábytek začít prodávat u nás. Má řadu dobrých vlastností – je lehký, takže ho snadno kamkoliv přesunete a složíte, aniž byste potřebovali šroubováky, vrtačky a další nářadí, dá se variabilně potisknout atd.

V České republice se firma specializuje na home staging, na vybavení kanceláří a obchodů, kdy hodně spolupracuje například s výrobci ekologických produktů. Také vyrábí kartonové sestavy pro prodejní automaty nebo používá materiál na realizaci veletržních stánků. „Ten náš je zcela složený z kartonu. Montáž byla jednoduchá a trvala nám dvě a půl hodiny,“ říká jednatelka společnosti. „Jinak v Itálii má firma další zaměření, takže jsme schopni vyhovět i dalším požadavkům. Například lidé vybavují tímto nábytkem dětské pokojíčky, protože nepoužíváme žádná lepidla nebo chemické látky. Ale to využití je opravdu velké.“

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše