Caravaning Brno

Poradí si obytné automobily i v zimě?

Cestování s obytnými vozy a karavany v zimě se stává stále více populární. Nabídku tomuto trendu přizpůsobují i vystavovatelé veletrhu Caravaning Brno. Podívejte se, jaké modely doporučují pro pohodové zimní kempování. Někteří navíc dávají i tipy na zajímavé zimní destinace.

foto: Jakub Moravec

Filip Guryča
BlueRent (na veletrhu zastupuje značky Concorde, Pössl, Westfalia)
Doporučil bych Concorde Charisma 900L. Vůz se zadním náhonem, uzávěrkou diferenciálu, s vynikajícím poměrem vnitřního pohodlí a vnějšího rozměru. Vůz je stabilní, má vynikající jízdní výkony. Nechybí teplovodní podlahové topení, zákazník může zvolit Gast Tank, vestavěnou centrálu apod. Sám jezdím nejvíce v zimě, na víkendy po Čechách nebo Rakousku. Kdybych však měl čas, tak bych si zajel opět do Tři údolí ve Francii, je to moje nejoblíbenější zimní destinace. 

Ivan Vávra
TopTrade  spol. s r.o. (na veletrhu zastupuje značky Frankia, Globe-Traveller)
Všechny Frankie i Globe-Travellery jsou koncipované jako zimní vozy, mají dvojitou podlahu a dobrou izolaci, dvojskla v integrovaných vozech vepředu. Co se mě týče, vyrazil bych kamkoliv pod sjezdovku, protože jste např. s Frankií Platin nezávislí na vodě (zásobník 270 l), na elektřině (Bütner paket) i na plynu (plnicí plynové nádrže).

Heinrich Vik
Caravan Metropol Praha (na veletrhu zastupuje značky Bürstner, Hymer, Niesmann + Bischoff)
Jsem náruživý „kempař“ už od roku 1969, zimní kemping je super, ale ne u nás. Je zde stále málo zimních kempů a špatně vybavených. Jednička v zimním kempování je stále Rakousko se svými více než 150 zimními kempy, většinou s výbavou super až luxus!  

Lukáš Kinzl
Campingworld Neugebauer s.r.o. (na veletrhu zastupuje značky Carthago a Malibu)
Vozidla Carthago jsou do zimního provozu vhodná všechna, protože sériově jsou vybavena dvojitou vyhřívanou odizolovanou podlahou, kde jsou uloženy i nádrže na vodu. Konstrukce vozidel Carthago je vyrobena z hliníkového sendviče (hliník, tvrzená pěna, hliník) a jak je známo, hliník daleko více drží teplo než dřevo nebo jiné materiály. Já osobně jsem s vozem nikde v zimní sezoně nebyl, jezdíme pouze s dětmi v létě. 

Jan Myslil
J. M. Trade spol. s r.o. (na veletrhu zastupuje značky Pilote, LeVoyageur, PhoeniX, ARCA)
V zimě bych doporučil určitě integrovaný typ vozu, který má lepší izolaci. Je však pouze pro 4 osoby. Já osobně bych si vybral od značky Pilote 7m polointegrovaný vůz P706GJ, který má velkou garáž a je velmi příjemný na jízdu. A k zimnímu kempování – rád jezdím do Schladmingu, kde se ještě vloni dalo stát přímo u sjezdovky. Je tam také kemp, od kterého jede skibus. Je to zhruba 400 km z Prahy, takže se to dá zvládnout i na víkend.

Jan Przyczko
Mercedes-Benz Vans Česká republika
Pro cestování v zimě bych jednoznačně doporučil vůz Mercedes-Benz Marco Polo s pohonem všech kol a nezávislým teplovodním topením. S tímto vozem se dostanete bez problému do oblíbené lokality za každého počasí. Teplovodní topení navíc zajistí dostatek komfortu pro pobyt ve voze, i když teploty padnou hluboko pod 0 stupňů Celsia a vy potřebujete načerpat energii na další den plný lyžování.

Michal Kratochvíl
Car-Star obytné vozy (na veletrhu zastupuje značky Dreamer, GIOTTILine, Itineo, Rapido)
Hyundai Centrum Praha s.r.o.
Všechny námi prodávané vozy jsou vybaveny na zimu, mají zesílenou izolaci podlahy, vyhřívané nákladové prostory a odpadní nádrže. Nejvhodnější jsou vozy Rapido řady 80xx DF, které mají dvojitou podlahu a navíc možnost teplovodního vytápění. Já v zimě jezdím nejčastěji na parkoviště u sjezdovek. Doporučení mám od přátel do kempu u Stubaitalského ledovce.

Vladimír Horký
Karavan Centrum Hykro Praha (na veletrhu zastupuje značky Ahorn, Carado, Fendt, Knaus, Bravia Mobil, Sunlight)
Pro vyznavače zimního kempingu doporučujeme integrovaný Knaus Sky I 650 LEG, který má dvojité podlahy a vyhřívané obě nádrže, navíc velmi užitečný technický servisní box na boku vozidla, kde jsou uložena všechna technologická zařízení obytného vozu. Tento model umožňuje i ovládání PB topení přes chytrý telefon. Naší oblíbenou destinací v zahraničí je Maďarsko – termální lázně, dále Skandinávie a také Bosna nebo Černá Hora. V tuzemsku se nám líbí na více místech, máme krásnou zemi a je zde spousta nádherných a zajímavých míst, která stojí za opakované návštěvy.

Martina Černohorská
FINASO, s.r.o. (na veletrhu zastupuje značky Dethleffs, Sunlight, Laika, Pössl, VanTourer)
Doporučili bychom zástupce z řad karavanů. Konkrétně to bude Dethleffs Generation Scandinavia – a jak již název napovídá, jedná se o přívěsy přizpůsobené extrémnějším podmínkám, tedy nejen pro letní provoz, ale také pro bezproblémový a komfortní zimní karavaning.

Jiří Čapek
KaravanTravel.cz (na veletrhu zastupuje značky Eura Mobil, Caravans International)
Pro zimní cestování bych doporučil Eura Mobil. Oblíbený je nejen v Německu a u nás, ale především také ve skandinávských zemích právě díky jeho použitelnosti do vysokých mrazů, dvojité vyhřívané podlaze a skvělé technologii nástavby. Vyrazte s ním za zimními radovánky třeba na Kronplatz do Itálie.

Pavel Kolář
KOV Velim (na veletrhu zastupuje značku Dethleffs)
Všechny výrobky firmy Dethleffs jsou konstruovány pro zimní provoz. Do skandinávských zemí se ročně prodávají tisíce kusů těchto vozidel, což je nejlepší vizitka kvality. Přesto lze ještě doobjednávat tzv. winterpaket v několika provedeních. Součástí přípravy nového modelu jsou vždy zkoušky v chladicím boxu při teplotách -20 stupňů Celsia, kde se testuje odolnost veškerých použitých materiálů a také rychlost vyhřátí interiéru.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše