Rooftop Stage přenese hudbu ze střechy výstaviště do domácností

Brněnské výstaviště je nejlepším prostorem nejen pro pořádání veletrhů, ale také koncertů. A to i v případě, že na ně nemůžou přijít diváci. Dokazuje to nový projekt Rooftop Stage, který společnost Veletrhy Brno spoluorganizuje ve spolupráci s firmami Kletch, OH production a Desk and Skill.

Cílem Rooftop Stage je přenést jedinečnou atmosféru živých vystoupení do domů a bytů. „Na výstavišti se každý rok uskuteční desítky koncertů. Protože je teď nemůžeme pořádat v areálu, rozhodli jsme se je streamovat přes Facebook a YouTube,“ vysvětlil mluvčí společnosti Veletrhy Brno Jaroslav Bílek. Doplnil, že koncerty se uskuteční na netradičním místě, a to padesát metrů nad zemí na střeše administrativní budovy společnosti Veletrhy Brno.

Diváci se mohou každý týden těšit na zajímavá jména z české hudební scény. „Začínáme třetího dubna o půl třetí odpoledne. Zahraje DJ Schafff a SwingHouse s Marie Gilbert,“ nalákal strůjce myšlenky Pavel Cupák. Další interprety zatím organizátoři prozrazovat nechtějí, ale dodávají, že je na co se těšit.

Chybět nebude ani interakce mezi interprety a sledujícími. „Lidé mohou přes stream posílat vzkazy nebo pokládat otázky. Vystupující na ně pak zareagují v reálném čase,“ informoval technický garant Jakub Klečka.

Koncerty si diváci pustí zdarma. Již v dalším streamu budou moci lidé pomáhat. Výtěžek pak poputuje na dobrou věc.

Stream mohou diváci sledovat na facebookové stránce Rooftop Stage, BVV – Brněnské výstaviště, YouTube a stránkách umělců.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše