MOBITEX

ROTT DESIGN: stříbrné ocenění pro jídelní stůl Hanna se zaoblenými hranami

Firma Rott zaujala na letošním veletrhu MOBITEX jídelními stoly z masivu s jednoduchým rozkládacím systémem, které vyrábí ve svém závodě nedaleko Plzně ve spolupráci s dánskými návrháři. Používá přitom dřeviny jako dub, buk a ořech, na přírodní povrchové úpravy pak lněné oleje. Masivní jídelní stůl Hanna, který je charakteristický svými oblými hranami, přihlásila společnost ROTT DESIGN do soutěže Grand Prix MOBITEX a skončila na krásném druhém místě v kategorii Progresivní design.

„Tento stůl děláme na míru, takže zákazník si může vybrat jeho velikost od rozměrů metr na metr až po tři metry na metr dvacet. Tento konkrétní stůl o rozměrech 140 na 90 cm má v sobě ukrytý rozkládací mechanismus, který ho prodlouží o dalších 70 cm,“ ukazuje přímo na stánku společnosti v pavilonu F Jan Rott s tím, že firma má i vlastní kovovýrobu a upravuje si i rozkládací mechanismy, aby rozložení stolu bylo pro uživatele snadné a rychlé. Kromě jídelních stolů firma vyrábí také konferenční stolky, lavice, židle, kožené židle s nerezovou podnoží a další sortiment na zakázku.

V Brně ROTT DESIGN představuje také ukázku stolů z druhé produktové řady WoodArt, u které hodně vychází z přirozeného tvaru dřeva. „Tady je hlavním designérem sama příroda,“ říká jednatel Jan Rott o produktech, které jsou specifické svým nepravidelným tvarem. 

 „Na řadu WoodArt používáme kulatinu z lokálních zdrojů, nedávno se nám podařilo nakoupit dubové dřevo přímo z oblasti do deseti kilometrů,“ říká Jan Rott, syn zakladatele firmy Petra Rotta, který už v roce 1990 začal podnikat v malé dílně v obci Hromnice. „Máme tu vlastní sklady, kondenzační sušičku i pilu, kterou řežeme kulatinu na jednotlivé fošny. Ty je třeba prořezat a zase slepit, aby se nám stůl nekroutil. Při výrobě používáme nové technologie a přesné stroje, ale podíl ruční práce je zde velký,  ať už se jedná o dovyplnění dřeva pryskyřicemi nebo o finální broušení,“ vysvětluje Jan Rott.

Rodinná firma má aktuálně kolem padesáti zaměstnanců. Kromě své výroby v západních Čechách má také showroom v Praze. V roce 2005 začala vyvážet do zahraničí, zejména do Německa, Rakouska, Švýcarska a Dánska a díky úzké spolupráci s dánskými architekty rozšířila svůj prodej i do USA a dalších zemí světa. V současnosti vyváží 90 % své produkce, jen desetina zůstává doma. „Řídíme se především tím, co si od nás žádá trh a naši zákazníci, nikoliv primárně designéři. V tomto směru se držíme možná víc při zemi, ale z ekonomického hlediska to funguje,“ dodává Jan Rott.

Foto: Rottdesign.cz

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše