ANIMAL TECH

SMS představuje Aerator – stroj, který pomáhá bojovat se suchem

Válec Aerator podporuje pronikání vody do půdy a je přímou odpovědí na kritickou situaci s nedostatkem krmiva. Prohlédnete si ho na volné ploše P spolu s další technikou českého výrobce SMS CZ.

Tradiční výrobce zemědělských strojů z Rokycan má co nabídnout i chovatelům dobytka, kterým představuje stroje na obnovu a zakládání luk a pastvin. „Chceme podpořit hospodaření na loukách a pastvinách zejména s ohledem na loňské a letošní sucho. Předvádíme tady Aerator, třímetrový stroj, který pomáhá pronikání vody do půdy, čímž šetří vláhu,“ vysvětluje Josef Nauš, obchodní ředitel, SMS CZ, s. r. o. Novinka z loňského roku je na veletrhu ANIMAL TECH prezentována poprvé.

Vývoj válce Aerator inspirovalo velké sucho a následný kritický nedostatek krmiva. Stroj podporuje vsakování vody a zejména přívalových dešťů. Podle Josefa Nauše zajistí, aby při dešti voda po vyschlé půdě nestekla, ale pronikla do půdy a tráva ji využila pro další růst. Příslušenství Aerator maximalizuje provzdušňovací účinek stroje a uplatní se v různých půdních podmínkách. Ostří válce rozrušuje půdní blok do větší hloubky, což pozitivně ovlivňuje kořenový systém a zajišťuje přístup kyslíku, vody a živin přímo ke kořenům. Díky chytře navrženému tvaru hrotů dochází k provzdušnění porostu bez nežádoucího trhání drnů a zároveň k jeho neustálému ostření abrazivními účinky půdy.

Návštěvníky zaujme také novinka letošního roku – pneumatický secí stroj SMART na zakládání travních porostů. Už první jarní předvedení zákazníkům bylo velmi úspěšné a o stroj je velký zájem. Jde o velmi univerzální výrobek, který díky široké výbavě zvládne setí většiny běžných plodin i vykonávání polních prací. Secí stroj SMART najde uplatnění u menších i středních farmářů a robustní konstrukce mu umožní pracovat také na těžkých a kamenitých půdách.

SMS CZ je česká společnost zabývající se vývojem, konstrukcí a výrobou zemědělských strojů pro zpracování půdy, předseťovou přípravu, válení, obnovu a zakládání luk a pastvin. Své výrobky prodává do celého světa a v oblasti techniky a technologie životního prostředí se zaměřuje na projektovou přípravu a realizaci spaloven odpadů a zařízení pro čištění spalin. „V Brně vystavujeme na každém veletrhu TECHAGRO a letos poprvé i na ANIMAL TECH, protože nabízíme také speciální stroje pro chovatele dobytka. Výstava zaměřená na živočišnou výrobu má určitě potenciál, chodí sem hodně lidí a jde o vážné zájemce, takže z tohoto pohledu jsme spokojeni,“ hodnotí Josef Nauš letošní ročník.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše