Stanovisko společnosti Veletrhy Brno k aktuální situaci

Tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh pořádaný od roku 1959 se letos na brněnském výstavišti neuskuteční. Představenstvo společnosti Veletrhy Brno o tom rozhodlo na základě důkladného zvážení všech faktorů a rizik spojených s konáním veletrhu včetně vyhodnocení aktuálních pravidel pro konání veletrhů a hromadných akcí.

Oznámená pravidla pro konání veletrhů ze strany Ministerstva zdravotnictví ČR nelze na MSV aplikovat. Popírají totiž logistiku veletrhu o rozsahu MSV. Strojírenský veletrh by již nebyl veletrh. Jeho realizace by za těchto podmínek znamenala poškození prestiže a značky mezinárodní významné akce.

MSV je tak další obětí viru mezi významnými evropskými veletrhy. Jeho přeložení na rok 2021 znamená ekonomický dopad na firemní hospodaření, které skončí rekordní ztrátou. Nekonání je velmi špatnou zprávou i pro malé a střední podniky, OSVČ navázané na veletržní činnost, pro hotely, restaurace a celkovou ekonomiku města a regionu.

Veletrhy Brno počítají s konáním dalších plánovaných veletrhů ve 2. pololetí, které nemají takový rozsah a mezinárodnost jako MSV. První budou obchodní dny STYL a KABO, které návštěvností splňují stanovená pravidla. Na výstavišti se také mohou konat hostující kongresy a firemní akce. Brněnské výstaviště umožňuje konání několika paralelně probíhajících oddělených akcí najednou.

Jsme společensky odpovědná firma a zdraví lidí je i naší prioritou a stanovená pravidla v každém případě dodržíme.

Na setkání na Mezinárodním strojírenském veletrhu se těšíme opět v roce 2021.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše