Body Worlds

Světová výstava Body Worlds – Cyklus života konečně otevírá

Na brněnském výstavišti otevírá 10. května, jako jedna z prvních kulturních akcí v České republice, výstava o lidském těle Body Worlds – Cyklus života. Výstava na fascinujících celotělových exponátech z evropské dílny vynálezce plastinace Gunthera von Hagense představí koloběh lidského života. Kulturně vzdělávací výstava Body Worlds, která je především oslavou lidského těla, provede své návštěvníky celým cyklem lidského života od početí, přes zrození, růst, dospělost, stáří až ke smrti. Návštěva výstavy je naprosto bezpečný způsob návratu ke kulturnímu životu v České republice. Výstava je skvělým cílem pro lidi zajímající se o zdravý životní styl, rodiny s dětmi i školní skupiny, a má edukativní charakter.

Výstava na ryze evropských exponátech ukazuje lidské tělo do všech detailů. Od kůže přes svalstvo, kostru až k nervovému systému, oběhové soustavě, dýchací soustavě a všem orgánům lidského těla.

„Na základě našich intenzívních jednání s vládou, hygieniky a epidemiology věříme, že výstavy budou od května otevřeny ve stejném režimu jako nákupní centra.  A naše výstava je pro návštěvníky z hygienického hlediska zcela bezpečná. Velmi přísně dodržujeme všechna hygienická opatření a jsme hrdí, že právě naše výstava je jednou z prvních kulturních akcí otevřených v České republice, “ sdělil promotér výstavy Viliam Ďuriš.

Výstava Body Worlds doslova vtáhne návštěvníky do aktivního průzkumu vlastního těla. Na speciální instalaci „anatomického zrcadla“ lidé uvidí, jak jsou uloženy orgány uvnitř jejich vlastního těla.

Výstava Body Worlds klade velký důraz na zdravý životní styl, upozorňuje nejen na rizika způsobená kouřením, ale věnuje se také obezitě, cukrovce a dalším civilizačním chorobám. Zčernalé plíce kuřáka jsou odstrašujícím příkladem, stejně jako tělo s vrstvami podkožního a meziorgánového tuku.

„Výstava, kterou po celém světě vidělo již 150 milionu lidí, je oslavou lidského těla. Pomáhá návštěvníkům odhalit, jak jejich tělo skutečně funguje. Zároveň otevírá tabuizovaná témata jako je stárnutí a smrt, a inspiruje tak návštěvníky ke zdravějšímu a zodpovědnějšímu přístupu ke svému životu," řekla k výstavě za pořadatelskou agenturu JVS Group Květa Havelková. 

Výstava Body Worlds mění lidské životy. Na výstavách Body Worlds po celém světě probíhají dlouhodobé průzkumy, ze kterých vyplývá, že téměř 90 % návštěvníků se na výstavě dozví nové informace o lidském těle, 68 % návštěvníků po zhlédnutí výstavy změní svůj životní styl směrem ke zdravějšímu stravování a intenzivnějšímu pohybu. Téměř 80 % návštěvníků uvedlo, že po zhlédnutí výstavy pociťuje hlubokou úctu k zázraku lidského těla. To je svět Body Worlds.

Provoz výstavy se dle rozhodnutí vlády řídí stejnými pravidly, jako provoz nákupních center. Splňuje veškerá bezpečnostní a hygienická opatření v souladu s doporučeními a nařízeními vlády. Kulturní život, především návštěva výstavy, jsou bezpečným mentálním osvěžením pro všechny návštěvníky napříč věkovým spektrem.

Na výstavě Body Worlds v obrovském pavilonu C brněnského výstaviště, který má až 6 m vysoké stropy a rozlohu více než 3 000 m2, jsou velmi přísně dodržovány všechny hygienické předpisy. Návštěvnost je omezena tak, aby se netvořily hloučky a návštěvníci kolem sebe měli dostatek prostoru. Na to dohlíží speciálně vyškolený personál výstavy. Roušky, respirátory a dezinfekční prostředky jsou na výstavě samozřejmostí jak pro návštěvníky, tak pro personál výstavy. Ten je navíc pravidelně plošně testován a pracuje na oddělené turnusy. Výstava je každý den pečlivě dezinfikována a čištěna.

Doporučujeme všem návštěvníkům zakoupit vstupenky v předprodeji, aby se vyhnuli případné frontě. Omezený počet vstupenek je prodáván i přímo na výstavě.

Více informací na www.bodyworlds.cz.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše