Titanic

Titanic připlul do Brna! Na velkolepé výstavě vstoupí návštěvníci na palubu legendární lodi

Od 30. října se v prostorách Pavilonu C Výstaviště Brno odehrává světová výstava Titanic. Expozice, kterou po světě navštívily miliony návštěvníků, představuje reálné prostory legendárního plavidla, které v roce 1912 kleslo na dno Atlantiku.

Návštěvníci uvidí několik stovek originálních exponátů, které byly vytaženy ze dna oceánu, dále projdou skutečnými kajutami, salonky i částí strojovny lodi Titanic. Zajímavý bude také dotek ledovce či možnost vyfotografování se na přídi lodi. A pro děti je připravena dobrodružná cesta za pokladem.

VÝSTAVA JE PRODLOUŽENA DO 19. KVĚTNA 2019

Výstava, kterou najdou návštěvníci na Výstavišti v Brně, přiblíží skutečný Titanic. I díky své autentičnosti a reálnému provedení je výstava jednou z nejúspěšnějších výstav světa. Fenomén Titanic vypráví příběh doby počátku dvacátého století, příběh technického rozmachu, příběh luxusu a rozvoje lidstva. V rámci rozsáhlé expozice, která zabírá více než 2500 m2, projdou návštěvníci částmi skutečného Titaniku. Při vstupu na výstavu každý dostane boarding pass – palubní lístek reálného cestujícího na Titaniku.

Fota: archiv JVS Group

Návštěvníci tak prožijí celou výstavu jako konkrétní cestující a seznámí se s jejich osudem. V deseti galeriích na ně čekají kajuty několika tříd, navštíví luxusní kavárnu první třídy, strojovnu s vodotěsnými dveřmi, dotknou se reálného ledovce, prohlédnou si vrak legendárního parníku na dně oceánu, zažijí 3D virtuální realitu a vzdají hold obětem zkázy Titaniku. Všechny prostory výstavy jsou opatřeny speciálním zvukovým doprovodem, který dokonale navozuje atmosféru v jednotlivých částech lodi od elegantního valčíku v 1. třídě, až po hluk strojoven v kotelně.

Celou výstavu do Brna přivezla více než desítka kamionů. "Jde o stovky originálních artefaktů, mezi kterými jsou osobní předměty cestujících od šperků, brýlí, dokladů, ale také hrací karty, oblečení nebo třeba flakony s parfémy, které ještě stále voní. Dále přivezeme spoustu vybavení kuchyně od velkých hrnců a kávovarů až po luxusní jídelní soupravy. A nechybí ani části samotné lodi, její strojové a technické vybavení nebo třeba nádherné již tehdy elektrické lampy. To vše bylo vytaženo ze 4000 m hlubokého dna oceánu a zrestaurováno, abychom to mohli představit Brnu" řekla k výstavě její česká kurátorka Květa Havelková. 

Titanic v Brně

30. října 2018 - březen 2019

BVV, pavilon C

Návštěvníci si prohlédnou repliky kajut či strojovny slavné lodi.

 Vystaveno bude 200 exponátů vylovených z Titanicu.

 Dospělí za vstup v pracovním týdnu zaplatí 300 korun, o víkendu pak 350 korun.

Majitelem výstavy je americká společnost RMS Titanic, která má jako jediná na světě právo vyzvedávat předměty z několika kilometrové hloubky dna oceánu. Celková hodnota výstavy je tak téměř nevyčíslitelná. Celosvětový fenomén Titanic podpořil i slavný film Jamese Camerona s Leonardem DiCapriem a Kate Winslet v hlavních rolích. Návštěvnici mají možnost vyfotografovat se na výstavě na přídi lodi, stejně jako to udělali filmoví hrdinové.

Pro malé návštěvníky je na výstavě připravena dobrodružná dětská stezka „Cesta za pokladem oceánu“ plná hádanek, úkolů a zajímavých překvapení. A na konci této expedice samozřejmě získají poklad.

Titanic je bez nadsázky nejznámější lodí všech dob. Ve své době největší dopravní plavidlo planety, symbol luxusu a technického pokroku, ale také nejrychlejší spojení mezi Evropou a Severní Amerikou. Slavná loď vyplula na svou první a poslední cestu 10. března 1912, o pět dní později bohužel kvůli srážce s ledovcem klesla ke dnu ledového Atlantického oceánu. Zpráva o potopení plavidla okamžitě obletěla svět a téměř dvě třetiny pasažérů svou cestu za novým životem do Ameriky nikdy nedokončilo.

  Více informací o výstavě najdete na www.TITANICVYSTAVA.cz

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše