Life!

Ultimate Frisbee

Stejně jako v minulých letech se letos na veletrhu Life! budete moci setkat s rychle se rozvíjejícím sportem Ultimate Frisbee.

Jedná se o dynamický sport s létajícím diskem, ve kterém se snoubí atletické prvky s taktickým myšlením a herním přehledem. Jedná se o bezkontaktní sport podobný rugby. Hráči si přihrávají disk, se kterým ale nesmí běhat. Cílem hry je chytit disk v zóně soupeře. Ultimate se hraje ve třech kategoriích - Women (ženy), Open (muži) a MIX, ve které spolu hrají ženy i muži společně. Cílem hry je chytit frisbee disk v zóně soupeře.

Další jedinečností Ultimate Frisbee je tzv. Spirit of the Game, v rámci kterého je kladen důraz na fair play. Veškeré nejasnosti či prohřešky proti pravidlům komunikují hráči mezi sebou přímo na hřišti. Po každém zápase se pak hodnotí znalost pravidel, férové smýšlení, komunikace, pozitivní přístup a sebeovládání hráčů druhého týmu. Díky tomu se hra obejde bez rozhodčích.

Chcete se o tomto sportu dozvědět více a podívat se, jak vlastně taková hra vypadá? Pak se za námi přijďte podívat ke stánku Ultimate frisbee Brno v pavilonu V! Předvedeme vám, jak takové pořádné “frisbeečko“ vypadá a rádi si s Vámi zaházíme.

Pro vice informací můžete navštívit mimo jiné stránky České Asociace Létajícího Disku:
http://cald.cz/
http://cald.cz/oddily-v-cr

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše