SILVA REGINA

UMIKOV inovuje dřevařské soupravy a v novém kabátě slaví 15 let na trhu

Ryze český výrobce nástaveb, návěsů a přívěsů na přepravu dřeva, techniky a speciálních nákladů UMIKOV představuje na veletrhu SILVA REGINA svoji aktuální nabídku a řešení odvozných souprav. Jen v minulém roce jich firma vyrobila přes 70, což dokládá, kam se za patnáct let své existence dokázala vypracovat. Zatímco v roce 2013 začínala ve skromných podmínkách, v loni zrekonstruovala svůj areál, postavila novou halu a zmodernizovala výrobu.

„Dříve jsme měli rozdělené provozy, protože jsme vyráběli přípojná vozidla, návěsy a přívěsy ve  vesnici vzdálené asi tři kilometry od našeho sídla. Teď už jsme pod jednou střechou v Libáni u Chrudimi ve východních Čechách. S velkou investicí se zlepšilo nejen naše výrobní prostředí, ale i služby,“ říká na veletrhu v Brně mistr výroby Jiří Kolovratník. Ten také upřesňuje, že firma se orientuje výhradně na zakázkovou výrobu. „Žádná dvě auta od nás nejsou stejná, vždy vycházíme z představy zákazníka, samozřejmě pokud to umožní technické parametry. Loni jsme vyráběli například speciální soupravu do Chile, ale většinu klientely máme v Česku, rozjíždíme spolupráci na Slovensku a snažíme se prorazit i do Polska,“ dodává Jiří Kolovratník.

Na veletrhu se setkává se zákazníky i novými návštěvníky, kteří se o daný produkt zajímají a porovnávají UMIKOV s konkurencí. „Veletrh je výbornou příležitostí, jak se na místě pobavit o tom, jak kdo co dělá a jaká řešení nabízí. V praxi je velký tlak na to, aby auta uvezla co nejvíc, a tudíž se používaly i lehčí, ale pevné materiály, výrobci hydraulických ruk se zase snaží o větší dosah. Důležitá je také zpětná vazba od řidičů, kteří přicházejí s různými vychytávkami. V dnešní době se pořád něco mění a jde dopředu.“

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše