Stavební veletrh Brno

Úspěšná premiéra Festivalu architektury. O udržitelném stavitelství diskutovalo 500 odborníků

Součástí Stavebního veletrhu Brno se letos poprvé stal festival věnovaný problematice trvale udržitelného stavebnictví. Čtyřdenní program přednášek, workshopů a diskuzí oslovil odborníky i veřejnost. „Zájem účastníků nás mile překvapil,“ říká v rozhovoru Tereza Sigmundová, hlavní organizátorka projektu.

Jak hodnotíte letošní premiéru Festivalu architektury, povedla se?

Jsme velice mile překvapeni zájmem účastníků, a to jak během dvou odborných dnů, tak během následujících dnů určených pro veřejnost. Za organizátory mohu říci, že jsme určitě spokojeni, protože účast byla opravdu hojná. Trochu jsme se o účast obávali, protože Festival architektury se věnoval tématu, které není úplně snadné. Adaptace měst na klimatické změny a celkově přístup k životnímu prostředí je sice v médiích docela populární, píše se o tom velice hezky, ale udělat konkrétní kroky a závazky, které k tomu mají vést, už je náročnější.

Kolik odborníků festival přilákal?

Z odborné veřejnosti se nám zaregistrovalo asi 500 osob, byli to architekti, projektanti, developeři a také zástupci stavebních úřadů nebo starostové větších měst. Jsme rádi, že se nám podařilo sezvat tyto odborníky dohromady, aby se zapojili do diskuze a viděli celou problematiku komplexněji, nejen jednostranně z pohledu třeba hospodaření s vodou nebo hospodaření s odpady. Všechna tato témata se poskládala do každého ze čtyř festivalových dnů a zájem o ně určitě byl.

Jak hodnotíte spojení Festivalu architektury se Stavebním veletrhem?

Myslím si, že náš festival Stavební veletrh oživil, byl to vlastně jeho dominantní program. A hlavně to sem přivedlo odbornou veřejnost, která měla možnost získat nové znalosti. Za nás spojení se Stavebním veletrhem určitě dává smysl.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše