TECHAGRO

Übersetzung nicht verfügbar.

Přesné zemědělství bude na veletrhu TECHAGRO

Na stáncích mnoha vystavovatelů veletrhu TECHAGRO najdou návštěvníci technologie přesného zemědělství, tomuto tématu se bude věnovat i konference.

Jednou z firem, které na veletrhu představí své GPS produkty, je brněnská společnost FONS.  Ať už se bude jednat o navigace a autopiloty, ruční přístroje pro vytyčování hranic půdních bloků a nebo RTK stanice - zařízení pro šíření vlastního RTK signálu a tím výraznou úsporu nákladů. Fons také inovoval nabídku zemědělské telematiky. „Jsme schopni nabídnout řešení jak pro velké provozy, tak pro farmáře s několika hektary. Myslím si, že dnes má mnoho farmářů možnost využívat tyto moderní technologie na dosah ruky, v předchozích letech proběhlo u mnoha z nich omlazení strojového parku a GPS technologie jsou jeho vhodným doplňkem,“ uvedl obchodní manažer Vladimír Rozmahel.

Pražská společnost Leading Farmers CZ. v letošním roce oslaví 20 let své existence. Od začátku se specializuje na dodávky a zavádění technologií přesného zemědělství v praxi. Výstavní premiéru bude mít jejich polní robot Agrointelli Robotti, první komerčně dostupný autonomní nosič nářadí, který pracuje na poli bez. Dále firma představí systém pro zvýšení pokrytí postřikové kapaliny a snížení úletu MagGrow z Irska a navigační systémy Trimble GFX-750, GFX-350, EZ-Pilot Pro a Autopilot Motor Drive. „Mezi benefity našich produktů patří snížení spotřeby PHM, optimální aplikace pěstitelských vstupů se strategií “neaplikovat ani gram navíc”, vyšší výkonnost strojů nebo jejich linek, zmírnění utužení půdy a v neposlední řadě i snížení únavy obsluhy a tím lepší pracovní prostředí,“ vyzdvihl Václav Jirka, marketingový ředitel a prodejce firmy.

AGRI-PRECISION se sídlem v Ivančicích u Brna se již osmým rokem specializuje se na dovybavení zemědělské techniky jakékoliv značky a stáří stroje. Zastupuje přední světové výrobce GPS zařízení a provádí jejich odbornou instalaci a servis. Stroje, které nejsou z výrobního závodu připravené pro tyto technologie, umíme dovybavit tak, aby mohly fungovat s navigací a autopilotem s přesností až 2 cm, vypínat sekce dle GPS u postřikovačů, rozmetadel a secích strojů, variabilně aplikovat hnojiva a osiva. Dále nabízíme řešení pro vzdálený monitoring a telematiku a správu vozového parku, přístroje pro vyměřování půdních bloků v terénu a zázemí pro poskytování vlastního RTK signálu,“ říká jednatel firmy Michal Krutiš a dodává: „Naše výrobky nabízí výrazné úspory na provozních nákladech zemědělské techniky, na spotřebě osiva, hnojiva a chemických přípravků.“

Weitere News von der Messe