Life!

Übersetzung nicht verfügbar.

Aleš Valenta: Život bez pohybu si nedovedu představit

Známý sportovec, zlatý olympionik, se letos zapojí do žákovského programu festivalu Life! O dětské sportování se zajímá nejen kvůli svým vlastním potomkům, ale je též průvodcem pořadu Lvíčata, sportovního magazínu pro mladé na Déčku ČT.

Jako první člověk na světě jste skočil trojité salto s pěti vruty, vzpomenete si ještě na pocity před skokem a po skoku?
Napětí, soustředění a následně obrovský nával radosti a úlevy.

S akrobatickým lyžováním jste začínal poměrně pozdě, proč tomu tak bylo?
Dělal jsem od sedmi let gymnastiku a ve čtrnácti jsem si hrál i s atletikou, kde jsem zkoušel skákat o tyči. Na střední jsem potkal kamaráda a ten mi představil akrobatické lyžování.

Bez čeho si nedokážete představit svůj život?
Vedle rodiny, lásky také bez pohybu.

Co byla pro vás největší výzva v životě?
Stále je. Být spokojený a dělat věci naplno.

Máte ještě nějaký sportovní nebo životní sen?
Rád chodím hrát hokej a snažím se v něm být co nejlepší, ale už bych to nenazval sportovním snem. Životní sny jsou už jiné. Být kvalitní moderátor, poctivý podnikatel, kosmonaut…

V čem nejvíce se liší vaše dětství od toho vašich dětí?
V hodně věcech. Naše děti mají například mnohem méně volného času. A zatímco my jsme volný čas trávili hraním venku, tak naše děti odpočívají s moderními technologiemi.

Myslíte si, že by měly děti více sportovat?
Jak které. Ty, co již sportují někde v klubech, tak nemusí sportovat víc. Hlavně by děti měly sportovat univerzálněji. Věnovat se více sportům a aktivitám.

Co vám nejvíce chybí současné mládeže?
Chuť něčím být. Chuť umět a být lepší než jiní.

Byl jste někdy na brněnském festivalu Life!? Nač se nejvíce těšíte, vyzkoušíte si nějaký adrenalinek?
Na festivalu Life! jsem byl v roce 2017, kdy jsme točili závod v BMX pro dětský sportovní magazín Lvíčata, který běží každou sobotu na ČT :D. Letos se hlavně těším na dětské úsměvy. Jestli si něco vyzkouším? To doopravdy nevím.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše