Life!

Übersetzung nicht verfügbar.

Cycle Trade - znáte nejlehčí elektrokolo a víte, co spojuje Colnago a Ferrari?

Červený stánek s nápisem COLNAGO září na dálku. Colnago však není jediná značka, kterou na expozici Cycle Trade s.r.o najdeme. Mají tu vystaveno jedno z nejlehčích, ne-li úplně nejlehčí elektrokolo, které je k dispozici na trhu. Jmenuje se Whiste Flame a váží pouhých 15,9 kg!

„Je to spíše elektrokolo sportovního charakteru, pro toho, kdo je ještě schopen držet vysoký, sportovní výkon a v momentě, kdy už nestíhá svým mladším kolegům, může si trošičku připomoci,“ vysvětluje zástupce společnosti Matěj Zahradník. Sortiment elektrokol můžeme najít i ve značce Colnago. „Firma Colnago dlouho váhala, jestli půjde do sortimentu elektrokol, protože patřila ke špičkovým silničním kolům a nějak se tomu zdráhala. Nakonec před dvěma lety polevila a vstoupila i do toho segmentu. My jsme jejich zástupci v České republice," říká Matěj Zahradník. Podle něj se dnes úplně nedá definovat cílová skupina elektrokol.

Dříve to byli šedesátníci a starší lidé, kteří v podstatě nestíhali a chtěli si užívat sportovního nadšení. Výrobci se však  dokáží přizpůsobit úplně každému, takže v nabídce jsou i dětské elektrokola. Zlenivět dnes může úplně každý, takže mezi zákazníky jsou i dvacátníci, třicátníci a nakonec i ti šedesátníci, kterým bylo elektrokolo primárně určeno.

Colnago je Ferrari ve světě kol

Na stánku Cycle Trade najdeme také originální Ferrari kolekci příslušenství pro cyklistiku, která pochopitelně ladí červeně. Patří sem například computer, velká servisní pumpa nebo malá pumpička, kterou si umístíte přímo na kolo a  s logem Ferrari si je tak oživíte. Víte, co má společného Colnago a Ferrari? "Ernesto Colnago a Enzo Ferrari spolu historicky spolupracovali a byli u zrodu materiálu karbon. Pan Ferrari využíval své materiály u svých vozů Formule 1 a pan Ernesto Colnago byl jeden z prvních, který začal stavět kola z karbonu - materiálu, který vlastně nikdo do té doby ještě nepoužil," doplňuje Zahradník.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše