Life!

Übersetzung nicht verfügbar.

Jakub Kohák se ukázal jako ostrostřelec

Všestranný herec a režisér Jakub Kohák se do festivalu Life! zapojil již před několika lety jako ambasador tanečního rekordu, ale nezažil tehdy tu skvělou atmosféru, která ho pohltila. Ochotně se s dětmi fotil, rozdával autogramy i úsměvy.

Přiznal se však, že nic moc zkoušet asi nebude, a tak trochu se vymlouval na to, že je ještě rozespalý. Skok do peřiny z dvanácti metrů sice nedal: „To je poměrně, tak jako náročné. Myslím si, že překonat se a skočit to, by nebylo tak špatné,“ mínil Kohák. Zahanbit se od svých kolegů nenechal v halách si vyzkoušel snad vše, co se dalo. Hrál dříve basketbal a dodnes mu to skvěle jde, před ostatními se blýskl jako neomylný ostrostřelec.

 

A jak se dívá na současnou dobu? Jsou děti dostatečně motivovány ke sportu a pohybu?

„Já si myslím, že každá doba má svoje. Zažívá ohromný rozvoj techniky a podobných virtuálních odvětví, je to velký BUM, co se týká především her a herních konzolí. Já si myslím, že jsem už ta starší generace a je potřeba tomu čelit, protože pohyb je potřeba a ničím se nenahradí, protože to sezení u počítačových her nebo u sociálních sítí se projeví dřív nebo později na zdraví. Jde jenom prostě o to nabízet dětem tu alternativu, že se může sportovat i fyzicky a dát třeba i nějaké limity, jako třeba budeš 2 hodiny denně u počítače a pak budeš dělat to a to,“ míní zcela odpovědně otec dvou synů.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše