Life!

Übersetzung nicht verfügbar.

Marek Dědík: Moc se těším, až na Life! poznám něco nového

Letos poprvé na brněnský festival tance, zábavy a sportu Life! zavítá také Marek Dědík, jeden z nejlepších tanečníků, který je nositelem titulu mistr České republiky v latinskoamerických tancích. Jistě ho znáte také jako tanečníka ze soutěže StarDance. Tančil s Veronikou Žilkovou, Olgou Šípkovou, Jitkou Schneiderovou a loňskou finalistkou Pavlou Tomicovou. Ale jaký byl jako malý kluk, jaký je otec, co pro něj znamená rodina? Tak i o tom je náš krátký rozhovor.

Co byla pro vás v dětství nejlepší zábavou?

Když jsem mohl lítat venku s klukama, lézt po stromech a hrát si v lese a u rybníku, jezdit na kole po celé vesnici. Pocházím z Bartošovic na Moravě, což je krásná malebná vesnice se zámkem a rozsáhlým parkem.

Jaké byly vaše plány v patnácti letech, čím jste chtěl být?

Chtěl jsem být učitelem, což se mi zčásti splnilo, a také majitelem diskotéky.

Kdy jste se rozhodl, že se stanete profesionálním tanečníkem?

Já se vlastně nerozhodl. Přišlo to samo od sebe tím, že jsem začal tančit. Po nějaké době se objevovaly první úspěchy, tanec mě zavedl také do zahraničí a vlastně se ten můj život točil jen kolem tance. Stal jsem se profesionálním tanečníkem a jsem za to rád.

Popište nám, prosím, stručně rozsah vaší současné práce.

Jsem trenér, porotce, choreograf a moderátor, převážně učím lidi tancovat, a to od dětí až po seniory, manželské páry nebo latino ladies a hlavně profesionální taneční páry, které jezdí na soutěže. Vytvářím choreografie na míru různým firmám a také vystupuji na různých akcích se všemi partnerkami ze StarDance a svou manželkou. Teď jsem začal i trochu moderovat a tohle se mi moc libí.

Jako tanečník jste vybojoval několik cen, prosím, řekněte nám, na jakých závodech a na jaké úrovni jste je získal?

Cen jsem vybojoval neskutečně mnoho, a to na každé úrovni, jak na začátku, tak i na té vrcholové. Soutěže jsem vyhrával v celé České republice, v Evropě i například v Kanadě i Singapuru. 

Jaké ceny si nejvíce vážíte?

Jsem pětinásobný mistr Slovenské republiky a mistr České republiky v latinskoamerických tancích, finalista a vítěz mnoha mezinárodních soutěži, mistr střední Evropy, dvojnásobný semifinalista mistrovství Evropy, mistr České republiky v Showdance, finalista světového poháru, finalista GrandSlam Series.

Co vy a tanec víme, ale co vy a adrenalin?

S adrenalinem až tak velký kamarád nejsem. Co miluji, jsou rychlá auta a dobrodružné cesty kamkoli, ale například let balónem nebo bungee jumping ode mě nečekejte.

Máte malého synka a společně s manželkou tvoříte velmi hezkou rodinu. Co pro vás rodina znamená?

Rodina je pro mě to nejcennější, co člověk může mít. Společné chvíle, okamžiky, zážitky s rodinou vám už nikdo nikdy nevezme! Moc si to užívám se svým synem Bertramem a nechci ztratit ani jednu hodinu, kdy můžu být s ním.

Jakým způsobem nejraději trávíte volný čas s rodinou?

Společně jezdíme na výlety, jen tak lenošíme a především ten společný čas věnujeme našemu synovi.

Letos poprvé zamíříte do Brna na festival sportu, tance a zábavy. Nač se nejvíce těšíte, co určitě vyzkoušíte?

Rád relaxuji, především odpočívám, rád běhám a sleduji filmy a chodím rád do kina a na různé výstavy. Moc se těším, že poznám něco nového, a pokud to půjde, tak vyzkouším úplně vše.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše