Life!

Übersetzung nicht verfügbar.

Svoji sílu a svaly předvedou účastníci Street workout games

Stojky, kliky, shyby či výdrž a další náročné cviky předvedou návštěvníkům brněnských veletrhů v sobotu a neděli účastníci Street workout games. Závodí se ve čtyřech kategoriích a výkony ohodnotí mezinárodní porota.

Sobota bude sportovními výkony opravdu nabitá. V kategoriích Freestyle, Sets & reps a King of Muscle up ze sebe účastníci před diváky dostanou maximum. „Na pódium postavíme novou závodní freestylovou konstrukci, která bude mít systém hrazd, bradel, kruhů a dalších prvků, které jsou pro streetpark běžné,“ vysvětluje organizátor Street workout games Jan Zdrubecký. Právě díky novému pódiu si i diváci závody více užijí, jelikož na závodníky lépe uvidí. 
 
Celý závod pak v neděli zakončí kategorie Weighted, ve které účastníci kromě vlastního těla posilují navíc s přidaným závažím. „Ke shybům jim přidáme 32kilogramové závaží, na dipy pak dostanou 48 kilogramů a závaží pro dřepy se vypočítá podle váhy sportovce,“ doplňuje informaci Zdrubecký.

Hodnocení účastníků je velice přísné. V každé kategorii je sice kladen důraz na odlišné věci, ale základ zůstává vždy stejný. Pevné tělo a přesná technika cviků. Například v kategorii Freestyle si sice účastníci mohou vytvořit vlastní sestavu tak, aby se co nejvíce předvedli, ale v každé pozici musí setrvat alespoň tři vteřiny, jinak jim porota daný cvik ani nezapočítá. „Hodnotí se statika, dynamika, celkový dojem a provedení. Každý aspekt sleduje jeden rozhodčí a na základě toho pak udělují body,” popisuje systém hodnocení Zdrubecký. Body v této kategorii závodníci dostávají od jednoho do deseti. Porota ale může udělit i čtvrtinu či polovinu bodu. 
 
V dalších kategoriích jako je například Sets & reps se závodí do selhání a hodnotí se především přesná technika cviků. Za každý správně provedený cvik dostane závodník od rozhodčích 3 body. Pokud je cvik proveden špatně, závodník v daném kole končí. „V této kategorii se začíná shyby. Pro mě přesný shyb znamená, že závodník jde z pasivního visu, nesmí jakkoliv kopnout, kolena a kotníky musí mít u sebe, nohy před osou těla a takto se přesune do aktivního visu s hlavou nad hrazdou, kde se dívá vzpřímeně před sebe a nesmí ji zaklonit. A zase zpět, do pasivního visu,“ zakončuje popis techniky správného shybu na hrazdě Zdrubecký.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše