Life!

Übersetzung nicht verfügbar.

Workshopy na DANCE Life! povedou světoví tanečníci. MR.YOUTUBE, Fanny Barrouquére i Sonju

Festival Life! se už kvapem blíží a sním samozřejmě i taneční část DANCE life! I letos přivítá brněnské výstaviště světové taneční osobnosti, které budou ve svých workshopech učit zájemce z řad široké veřejnosti. Sedm největších hvězd okomentoval spoluorganizátor a event manažer festivalu Martin Fiedler, který má na starosti zejména program tanečních workshopů jako jsou street dance, hip hop, lite feet, vogue.

Návštěvníci se mohou těšit na čtyřiadvacetiletou tanečnici Sonju (na snímku vpravo) z Jižní Koreje. „Je mezinárodně uznávaná ve stylu Hip Hop. Vystupovala v televizních show i na festivalu Hip Opsession,“ popisuje Fiedler. V DANZA STUDIU bude vést workshop v sobotu, a to od 10:30 do 12 hodin a v neděli se představí v JAZZ & FUSION STUDIU od 13 do 15 hodin.

V Brně se lidé naučí nový taneční styl Lite Feet

Všechny fanoušky světové scény jistě potěší příjezd novodobé hvězdy MR. YOUTUBE ze Spojených států amerických. Tento mladý tvůrce tanečního stylu Lite Feet, což je populární energický tanec, se proslavil svými specifickými tanečními freestyle kroky a energickými pohyby. Nyní cestuje po světě a vyučuje a šíří kulturu Lite Feet Dance spolu se svým novým tancem Swiss Bop. „Navíc spolupracoval s prestižními umělci jako například zpěvákem Chrisem Brownem, rapperem Seanem „Puffy“ Combsem či choreografkou a zpěvačkou LaurieAnn Gibson,“ líčí Fiedler. V DANZA STUDIU se s ním lidé potkají v sobotu v JAZZ & FUSION STUDIU a v neděli vždy v časech 12- 13:30 hodin.

Poněkud jiný tanec „přiveze“ do Brna moderní tanečnice a lektorka Fanny Barrouquére z Francie, která začala svou kariéru v National Ballet v Marseille pod vedením Frédérica Flamanda. Po dvou sezónách se přestěhovala do Švédska, kde se přidala k Norddans dance company, kde tančila v inscenacích známých choreografů jako jsou Mats Ek, Jo Stromgren, Gustavo Ramirez či Thomas Noone. Poté se rozhodla pro dráhu freelancera, tedy nezávislého umělce a spolupracovala s českými a dánskými soubory. Fanny byla v Česku za své výkony minulý rok nominována na Cenu Thálie v oboru balet, pantomima a jiný tanečně dramatický žánr. Na festivalu bude učit v  JAZZ & FUSION STUDIU a to dva dny, pátek od 17:30 do 19 hodin a v sobotu od 12-13:30 hodin.

Klasika s hvězdami

Mezi osobnosti určitě patří i nejslavnější česká primabalerína současnosti Daria Klimentová, která působila v Londýně jako sólistka v souboru Anglického národního baletu po boku těch nejlepších v oboru. Před pěti lety ukončila svou aktivní taneční kariéru a začala vyučovat klasický balet na The Royal Ballet School v Londýně. V BALET & MODERN DANCE STUDIU povede dva workshopy v sobotu, první od 10:30 –12 hodin, druhý od 13:30-15 hodin. Více ZDE.

Baletem účastníky workshopů provede i dlouholetý první sólista Baletu Národního divadla v Praze a současný šéf baletu Moravského divadla v Olomouci Michal Štípa. Je držitelem několika ocenění například Thálie a také cen Philip Morris Flower Award. V BALET & MODERN DANCE STUDIU bude učit v pátek od 17:30–19 hodin.

Na festivalu se lidé potkají i s hvězdným Markem Dědíkem, kterého veřejnost zná z televizní soutěže StarDance. Marek je mistrem střední Evropy v latinsko-amerických tancích, pětkrát zvítězil i na Slovensku. Také je mistrem České republiky v latinsko-amerických tancích i Showdance a pyšní se finálovou účastí ve světovém poháru a Grand Slam Series Latin. Na festivalu povede v UNIVERSAL STUDIU workshop v sobotu od 12-13:30 hodin.

Kromě baletu, latinskoamerických či moderních tanců, si lidé mohou vyzkoušet i stepování. Vést je k tomu bude světoznámý stepař ze Švýcarska Daniel Borak, který má české kořeny. Několikanásobný mistr světa, choreograf a lektor tanečního studia Liba Borak je ikonou současného stepu. Žije v Chicagu, kde působí jako choreograf a stepař v Chicago Human Rhythm Project. Středně pokročilým se bude věnovat v sobotu od 16 - 17.30 a v neděli od 9.30 – 11 hodin, pro pokročilé je sobotní termín workshopu 17.30- 19 hodin  a nedělní od 11 - 12.30 hodin.


Zapojte se do překonávání tanečního rekordu s celebritami

I v letošním ročníku se pokusí návštěvníci festivalu se známými osobnostmi překonat taneční rekord, který minulý rok padl při tancování 2 135 lidí. Lidé si tak budou moci zatancovat nejen s ambasadorem Ondřejem Sokolem či moderátorkou Lucií Borhyovou, ale i youtuberkou Annou Šulc, bývalým fotbalovým reprezentantem Pavel Horváthem, bavičem FattyPillow či hercem Michalem Holánem.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše