Life!

Übersetzung nicht verfügbar.

Zkuste si létání s dronem nebo bitvu robotů

Na DATART Life! se u společnosti DJI seznámíte s drony, jenž pomáhají záchranným složkám, ale i  roboty vhodné pro výuku programování. Obojí si návštěvníci mohou vyzkoušet celý víkend v pavilonu G2.

Že se drony dají využít i jinak než jen pro zábavu se mohou přesvědčit návštěvníci veletrhu DATART Life!. Kromě focení a natáčení, zvládají tito létající pomocníci už i mnoho dalších úkolů. Například drony řady enterprise pomáhají policii, hasičům i záchranářům. Jsou vybaveny termokamerou i spektrální kamerou. Dají se doplnit i příslušenstvím jako je reproduktor, maják nebo reflektor. Jiné speciální drony, které na sobě nesou kameru s až třicetinásobným optickým zoomem se používají pro analýzu plodin nebo na kontrolu elektrického vedení. Vyzkoušet si létání s dronem mohou lidé ve speciálně ohraničené kleci přímo na stánku DJI.

Hned za rohem na ně pak čeká další zábava v podobě robmaster arény. Tři roboti, kteří po sobě navzájem střílí gelovými kuličkami či laserem, jsou ale vyvynuti hlavně za účelem vzdělávání studentů v programování. Žáci se na nich můžou naučit základní programování v aplikaci Scratch. Skvělé je, že rovnou v praxi vidí výsledek jejich práce na něčem zábavném. Ovládat se dají přes tablet a jsou vybaveni kamerou, takže programátor vidí vše co by viděl i robot. Nejvhodnější jsou pro výuku žáků druhého stupně základních škol.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše