Olympijský festival

Übersetzung nicht verfügbar.

Přijďte fandit hokejistům, v neděli se Olympijský festival otevírá již o půl deváté

Na brněnský Olympijský festival zamířilo již 40 tisíc návštěvníků!

Včera čeští hokejisté porazili na olympijských hrách domácí Jižní Koreu, zítra je čeká Kanada a v neděli Švýcarsko. Jak si poradí s nevyzpytatelným soupeřem? Neseďte doma u televize a přijďte ochutnat olympijskou atmosféru do pavilonu Z brněnského výstaviště.

Zápas Česko – Švýcarsko začíná v 8:40, a tak se zdejší Olympijský festival otevírá o půl hodiny dřív, než je zvykem – již o půl deváté.

A až duel skončí, určitě neodcházejte. Aktivit a možností totiž sportovní park nabízí na celý zbylý den. Povídat by o tom mohly už desetitisíce lidí, kteří do brněnského Olympijského festivalu přišli. Jen minulý víkend jich bylo 25 tisíc, celkem už organizátoři napočítali přes 40 tisíc návštěvníků.

I další „statistická“ data jsou zajímavá – v Olympijském festivalu, který se v Brně odehrává poprvé, se již snědlo 623 bochníků a 2360 krajíců Olympijského chleba Karel. Prodalo se již 2 683 kusů čepice Raškovky a rozdalo se více než 700 medailí. Do soutěží se na výstavišti zapojilo už 60 škol nejen z Jihomoravského kraje.   

Pokud se míníte přidat – a určitě to udělejte, co vás v nejbližších třech dnech čeká?

Pátek

Jednotlivá sportoviště navštíví bývalý český vícebojař a olympijský vítěz v desetiboji z roku 2004 Roman Šebrle, ale i bývalý československý krasobruslař Karol Divín.

Hosty budou také Edita a Rudolf Březinovi, rodiče Michala Březiny a Elišky Březinové a krasobruslařští trenéři, a Josef Chuchla, olympionik a český skeletonista.

Ve 14:30 hodin přijdou na pódium úspěšní olympionici Jihomoravského kraje ze Zimní olympiády dětí a mládeže 2018. Výkony mladých sportovců ocení hejtman Bohumil Šimek, radní Jihomoravského kraje pro sport Jana Pejchalová, předseda Poslanecké sněmovny ČR Radek Vondráček, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga a Eliška Březinová, krasobruslařka a ambasadorka Olympijského festivalu v Brně.

Od 16 hodin se na hokejové ploše představí v exhibičním utkání hráči hokejové školy pro amatéry a hobby hráče – Hobby hokej Brno. Týmy tvoří dospělí hráči, pro které je hokej především relaxací a zábavou. Úroveň příchozích hráčů je různá: jsou to bývalí hokejisté, hráči se základy hokejových dovedností, ale především úplní začátečníci. V pátečním utkání se představí družstva ze soutěže FreeStarHobbyHokejLigy (FSHHL), která je založena právě na hráčích bez hokejové minulosti.

Sobota

Společně do Koreje! V sobotu se návštěvníci slovinské Rogly, francouzského Grenoblu a Brna ve stejnou dobu, v 11:00 - 16:00 hodin, pokusí společně ujet na bruslích 8 688 km, což je vzdálenost ze srdce Evropy do olympijské Koreje. Pojďme ukázat, že Brno dojede nejdále!

Oddíl běžeckého lyžování SK SOKOL Brno pořádá v sobotu Přebor města Brna v běhu na lyžích - obratnostní závod. Závody se budou konat přímo na České dráhy běžecké trati Olympijského festivalu na brněnském výstavišti.

Neděle

Jak už bylo řečeno, areál se otevírá mimořádně v 8:30, aby fanoušci mohli sledovat další duel českého národního týmu v základní skupině, který startuje už v 8:40. V pátek a sobotu je otevřeno standardně od 9 do 21 hodin.

Po celou dobu festivalu můžete vidět zblízka i zpravodajskou práci – z Olympijského festivalu vysílá Česká televize a Český rozhlas. Včera se do ochozů pavilonu Z nastěhoval i Eurosport. Každodenní zajímavosti z dění ve sportovním parku najdete také na Facebooku BVV.

Kdy určitě přijít

19. února       SportParks + MOV
                        Pracovní skupina projektu SportParks + zástupci MOV na návštěvě v Brně
21. února       Paralympijský den v Brně
                        Prezentace sportů pro handicapované v Brně
20. února       Jak si připravit lyže… 
                        Workshop s bývalým mistrem světa M. Koukalem
22. února       Nagano 1998
                        20 let od zisku hokejového zlata - celodenní program na toto téma

Aktuální informace najdou zájemci vždy na webu www.olympijskyfestival.cz

Olympijský festival

9. – 25. února 2018

Praktické informace

Na Olympijský festival se dostanete bránou číslo 7 z ulice Bauerova. Hned u ní zastavuje autobus 84. Areál bude přístupný v pátky a soboty od 9 do 21 hodin, od neděle do čtvrtka od 9 do 19 hodin. V neděli 18. února se otevírá mimořádně v 8:30. Vstupné na Olympijský festival je 50 Kč, děti do 150 cm mají vstup zdarma.

Když se chci jen dívat

Stačí zaplatit vstupné a vejít do areálu. Návštěvníky čeká řada sportovních klání, exhibičních vystoupení a hudebních show. Součástí parku je také fanzóna s LED obrazovkami, na nichž běží přímé přenosy z olympiády. Přijďte si fandit českým olympionikům, kteří budou bojovat v Pchjongčchangu. 

Když si chci zasportovat

K dispozici jsou každodenně vybraná sportoviště, které si lze zarezervovat pomocí online formuláře. Rozpis najdete zde. Kdo si nepřinese sportovní náčiní s sebou, vše půjde za poplatek půjčit. Třeba set běžky-boty-hůlky vyjde na padesátikorunu, brusle do 80 korun. Pořádně si prostudujte půjčovné. Ať jdete na výstaviště jen nasát atmosféru nebo se vyřádit, budete mít možnost se seznámit s třicítkou olympijských i neolympijských sportů.

Foto: ČOV/Radek Miča a BVV

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše