Internationale Messe der Touristikmöglichkeiten in Regionen

Übersetzung nicht verfügbar.

Představí se téměř všechny kraje Slovenska

Brněnské veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR už za pár dní představí téměř celé Slovensko.

Právě Slovenská republika patří mezi tři nejvyhledávanější zahraniční cíle českých turistů. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ), který výjezdový cestovní ruch sleduje. Novinky od sousedů, slovenské UNESCO památky a mnoho dalších destinací, o kterých jste třeba ještě neslyšeli, poznáte například i ve velké prezentaci, která je připravena na čtvrtek od 14 hodin. V pátek ve 13 a 16 hodin se Slovensko představí naprosto nezvyklou prezentací - top destinace se spojí s uměleckou prezentací atraktivních slovenských míst na šatech z dílny módní návrhářky Marie Zelené.

Zhruba 130 kilometrů dělí hlavní město Slovenska od veletržního českého města – Brna. I proto jsou brněnské veletrhy cestovního ruchu oblíbené u slovenských návštěvníků. Letos se navíc v Brně na čtyři dny objeví téměř všechny kraje Slovenska. „Zájem o účast ze strany slovenských krajů pokračuje, což náš velmi těší. Veletrhu se zúčastní všechny slovenské kraje, mimo Košický kraj. Stejně jako loni se u nás samostatně představí například Bratislavský kraj,“ říká ředitel projektu Go a Regiontour Miloň Mlčák.

Slovensko přitom patří k nejvíce navštěvovaným zahraničním destinacím českých turistů. „Morava je pro Slovensko spádovou oblastí v rámci aktivního cestovního ruchu. Obyvatelé Moravy vycestují na Slovensko vícekrát do roka a intenzivně se o zemi zajímají. Hledají nové lokality, atrakce a produkty. Proto je Slovensko opět součástí brněnského veletrhu cestovního ruchu,“ vysvětluje Klára Badinková, ředitelka českého zastoupení slovenského cestovního ruchu v Česku.

Například zmíněný Bratislavský kraj chystá zážitky i pro milovníky gastronomie.  „Bratislava Region v rámci expozície predstaví najkrajšie miesta a tradičné chute regiónu. Počas štyroch dní môžu návštevníci spoznávať kraj a vychutnávať lokálne špeciality Bratislavy, Malých Karpát, Záhoria a Podunajska,“ popisuje Andrea Ambrózy, vedoucí oddělení marketingu a eventů společnosti Turizmus regiónu Bratislava. Chybět nebudou ani tipy na výlety.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše