Internationale Messe der Touristikmöglichkeiten in Regionen

Übersetzung nicht verfügbar.

S Periscopem nejen do Skandinávie, ale do celého světa

Za pouštní romantikou do Ománu, za ledovci do Kanady, za sopkami na Island a na Nový Zéland, za velehorami do Nepálu a za kláštery do Gruzie. Brněnská cestovní kancelář PERISCOPE Skandinávie vozí turisty do úchvatné přírody a exotických destinací několika kontinentů. Na veletrhu GO vystavuje každý rok a její průvodci letos na pódiu přednášeli o čtyřech populárních destinacích: Madeiře, Norsku, Islandu a Skotsku.

Cestovní kancelář PERISCOPE Skandinávie začínala před 26 lety se zájezdy na sever Evropy, ale v poslední dekádě se její nabídka rozrostla o řadu ostrovních a exotických zemí. Důvodem byla poptávka stálých zákazníků, kteří zůstávají CK PERISCOPE věrní. „Klienti s námi objeli Skandinávii a pak zatoužili poznávat místa, kde ještě nebyli. A chtějí tam jet zase s námi, proto pro ně každý rok chystáme novinky,“ říká Martina Koňaříková, prodejce zájezdů cestovní kanceláře PERISCOPE Skandinávie. K letošním novým destinacím patří Austrálie, Nový Zéland a dosud málo navštěvované perly střední Asie Uzbekistán a Kazachstán.

„Největší zájem máme dlouhodobě o zájezdy do Norska a na Island, kam zároveň chystáme nejširší nabídku. V poslední době se velmi dobře prodávají také zájezdy na Madeiru a Azorské ostrovy, stálicí je Petrohrad a Finsko,“ vypočítává Martina Koňaříková. Brněnská cestovní kancelář oslovuje hlavně aktivnější klienty, kteří chtějí poznávat památky i přírodu a mají rádi turistiku. Náročnost zájezdu je v katalogu vyznačena barvou od modré až po černou, stejně jako u lyžařských sjezdovek. „Máme i pobytové zájezdy s výlety a poznávací verze pro klienty, kteří třeba z důvodů věku nebo pohybové zdatnosti nechtějí absolvovat náročnější pochody. Naopak pro klientelu, která ráda chodí a je fyzicky zdatná, chystáme turisticky náročné cesty,“ popisuje zástupkyně CK PERISCOPE. Černou barvou je v letošním katalogu označen zájezd na Skotskou vysočinu s přechody nezpevněného terénu se sutí a mokřady.

Výborným pomocníkem v propagaci destinací jsou veletržní přednášky v podání největších znalců – průvodců zájezdů. Prezentace CK PERISCOPE byly součástí doprovodného programu Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Mezi návštěvníky veletrhu o ně byl obrovský zájem, takže někdy ani nestačila místa v hledišti. V pátek se spolu s průvodcem Antonínem Novákem vypravili na Madeiru s jejími festivaly a květinovými slavnostmi, kdy chodníky pokrývají ornamenty ze statisíců květů. Virtuálně navštívili slavnou orchidejovou zahradu, přírodní lávová jezírka i strmé útesy s vodopády a prohlédli si místní raritu – ovoce anona. Tři víkendové přednášky připravil průvodce Patrik Dekan, který z pódia pozval na zájezdy do Norska, na Island a do Skotska.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše