Internationale Messe der Touristikmöglichkeiten in Regionen

Übersetzung nicht verfügbar.

Projděte se celým Českem

Pokud plánujete dovolenou, vícedenní i jednodenní výlety „u nás doma“, tak neváhejte. Na veletrzích Go a Regiontour najdete nabídku ze všech koutů. Vyberou si pěší, cyklisté i ti, kteří cestují rádi s hromadnými zájezdy i na vlastní pěst autem. Kraje České republiky se představují.

 • Začněme v hostitelském Jihomoravském kraji. Ten má letos poprvé expozici společnou s městem Brnem a rozhodli se, že se zájemcům ukážou v jiném úhlu. A tak kraj sází na neobjevené destinace a ty známé chce představit jiným způsobem.Turistickou nabídku Jižní Moravy budou na veletrhu reprezentovat zástupci destinačních organizací zastupující pět turistických oblastí regionu. Společně představíme novinky sezóny 2019 včetně TOP cílů a akcí. Doprovodný program bude lákat mimo jiné na věhlasný Slovácký rok do Kyjova, jehož 20. ročník se uskuteční v srpnu, nebo na návštěvu Archeoparku Pavlov. Na expozici nebude chybět ani téma modrotisku, který je od konce roku 2018 zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. O dobrou atmosféru na stánku se postará hudební vystoupení od sfingu až po cimbálovou muziku.

 • V největším Středočeském kraji je cestování opravdovou radostí. Zdejší památky kromě své historické hodnoty či zápisu na seznam UNESCO jsou navíc zajímavé tím, že jsou zasazené do přírody, takže jejich návštěva je spojena s cestou, dobrodružstvím, příběhem. Na veletrhu kromě jednotlivých historických skvostů zájemci poznají zooparky a farmy, které stojí za to navštívit.


 • Zejména cyklisty by mohla zaujmout expozice Královehradeckého a Pardubického kraje. Na veletrhu můžete nalézt  informace o Areálu Žireč, který zde bude osobně zastoupen a  kde se nachází muzeum historických kol,  či firmu BIKEMAX, která vám poradí přímo na veletrhu  s výběrem kola. Odvážní si budou moci  svou fyzickou kondici odzkoušet na cyklotrenažeru. Méně odvážní nebo děti si budou moci z veletrhu odnést památku ve formě své fotografie na historickém kole, které pořídí ve fotokoutku. Ale Východní Čechy toho slibují a nabízejí mnohem více, přijďte se přesvědčit. 


 • Nosným prvkem letošní expozice Plzeňského kraje bude příroda. Na stánku se představí nejen největší český národní park NP Šumava, ale také méně známé a zároveň turisticky zatím nepolíbené oblasti – Chráněná krajinná oblast Český les a Chráněná krajinná oblast Brdy.


 • Východní kout naší země je specifický svým jedinečným folklorem, gastronomickými specialitami, bohatou lázeňskou tradicí, odkazem Tomáše Bati či kulturním dědictvím UNESCO. Návštěva Kroměřížska, Valašska, Slovácka, Zlínska a Luhačovicka ve vás zanechá jen ty nejpříjemnější vzpomínky a zážitky. Vydejte se po stopách věrozvěstů Cyrila a Matoděje nebo zamiřte do koutů Zlínského kraje, které ještě nejsou turisty přeplněny. 

 • Naprostá pohoda vás čeká v Jižních Čechách. Návštěvníci se mohou opět těšit na tradiční nabídku památek, kultury, jihočeské gastronomie, na bezpočet tipů na rodinnou nebo aktivní dovolenou a relaxaci v jihočeských lázních. Na své si přijdou i vyznavači myslivosti či 
  rybaření. Nesmíme zapomenout na pivní stezky mapující v šesti trasách regionální pivovary a minipivovary. Jedním ze stěžejních témat letošního roku bude společný projekt Jihočeského a Středočeského kraje propagující možnosti turismu v okolí Vltavy i přímo na řece. A pokud chcete zažít pravý jihočeský masopust, tak přijďte k expozici v sobotu. 
 • Vysočina
   letos vykročila novým směrem – přes objektiv filmové kamery. Zdejší lokace totiž filmaři milují a návštěvníci zase rádi po těchto místech putují. Vznikl proto projekt Filmová Vysočina a svoji premiéru si odehraje právě na veletrzích Go a Regiontour. A kam vás zavede? Třeba do míst, kde natáčely proslulé Postřižiny, seriál Návštěvníci, film Všichni dobří rodáci, ale také pohádky Pyšná princezna, Jak se budí princezny, Čertí brko nebo Anděl Páně 2. Z novějších snímků jde například o Zádušní oběť, Bajkery nebo Špunty na vodě. V projektu nechybí ani představení filmových osobností z Vysočiny, jakými jsou Ondřej Vetchý a Martin Stránský, oba rodáci z Jihlavy, Otto Šimánek z Třeště a kořeny mají na Vysočině také Iva Janžurová (Žirovnice), Oldřich Navrátil a Miroslav Donutil (Třebíč) nebo Josef Dvořák (rodák z Horní Cerekve). 
 • Prezentaci Karlovarského a Ústeckého kraje najdete v expozici Czechturismu a na stánku 030-030A spojily své síly Moravskoslezský a Olomoucký kraj.
Prostě jak bylo zmíněno na začátku – projdete se celou republikou.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše