Internationale Messe der Touristikmöglichkeiten in Regionen

Übersetzung nicht verfügbar.

Retro dovolená táhne, s Andělem na hory se jezdí už dvanáctý rok

Dovolená s budíčkem, rozcvičkou a brigádou kolem hotelu? Fenomén odborářské rekreace pořád žije! Na retro pobytu v Tatranské Lomnici cestovní kancelář ATIS přivítala už více než 4 300 rekreantů a letošní tři turnusy jsou téměř vyprodané.

Češi se nechtějí vracet do minulosti, ale rádi si připomenou staré časy s recesí a humorem. Dokladem je mimořádně úspěšný retro pobyt „Rekreace ROH – dovolená v Tatrách jako tenkrát“, který cestovní kancelář ATIS organizuje už dvanáctý rok. A všechno začalo jedním náhodným nálezem.

„V roce 2007 jsme v hotelu Morava v Tatranské Lomnici v suterénním skladu objevili hrníčky, ručníky, mýdla a další věci s nápisem rekreace ROH. Majitelé hotelu to chtěli vyhodit, ale já dostal nápad, jak předměty využít. Inspiroval mě film Anděl na horách, který se natáčel právě v Tatranské Lomnici, a vymyslel jsem dovolenou, kde bychom se o klienty starali podobně jako kdysi na odborářské rekreaci, s budíčkem, rozcvičkou, brigádou kolem hotelu, večírky a výlety. Našel jsem i penzistu, který v hotelu Morava kdysi dělal kulturního a sportovního referenta,“ popisuje zrod retro dovolených Petr Krč, obchodní a produkční ředitel CK ATIS.

V září 2007 proběhl první turnus a spokojení účastníci se postarali o další reklamu. Recese začíná už v „odborářském vlaku“, kde rekreanty vítá kulturní referent s borovičkou. Celý hotel je stylově přezdoben včetně nápisů jako „Třetí pětiletku splníme!“. Součástí jarního turnusu je recesistická prvomájová oslava a rekreanti si absurditu minulé doby krásně užívají. „Nemá to absolutně žádný politický podtext, je to čistá recese. Lidé se baví a je o ně výborně postaráno,“ říká Petr Krč a zdůrazňuje, že všechno je dobrovolné, takže nikdo nemusí na rozcvičku ani na brigádu.

„Ale všichni se nadchnou a užívají si to, máme tam výlety, soutěže, přednášky, promítání filmů. Většinou jezdí lidé nad 60 let, ale v letním turnusu i rodiny s malými dětmi, pro které zajišťujeme hlídání a vlastní program. Divili jsme se zájmu mladých lidí o retro pobyty, ale řekli nám, že na takové rekreaci byli jako malé děti, když se jejich rodiče ještě nehádali a všichni se o ně starali, takže to byla jejich nejkrásnější dovolená,“ vysvětlil.

Jeden rok se týdenní retro pobyt v Tatranské Lomnici uskutečnil dokonce šestkrát, ale standardem jsou tři turnusy, které se úspěšně daří naplnit. „Zájem je stále velký, letošní tři turnusy máme vyprodány asi z 90 procent. Za 11 let se na tomto pobytu vystřídalo přes 4300 nadšených rekreantů. Generuje nám to stále nové zákazníky a velký je i marketingový přínos,“ hodnotí retro pobyty autor myšlenky. Zajímavé je, že jinde tento nápad nefunguje. „Zkoušeli jsme retro program rozšířit i jinam včetně Bulharska, ale fenomén Vysokých Tater, Lomnického štítu a pana Marvana je nepřenosný. Hotel Morava je památkově chráněný a exteriér a interiér zůstává tak poctivě retro, jak je pro tyto pobyty potřeba,“ myslí si Petr Krč.

S kompletní nabídkou CK ATIS se můžete seznámit na stánku v pavilonu P. Novinkou tady jsou třeba dovolené pod rozhlednou nebo pobyty s návštěvou minipivovaru, ve které si uvaříte vlastní várku piva.

Foto: archiv ATIS

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše