REHAPROTEX

Übersetzung nicht verfügbar.

Basketbal na vozíku v úterý 29. 10. v Emil sport aréně

Basketbal na vozíku patří mezi nejoblíbenější a nejrozšířenější týmové sporty tělesně postižených po celém světě. Hra je hrána dle pravidel klasického basketbalu s několika výjimkami týkajících se převážně charakteru pohybu s míčem či specifických situací, do kterých se hráči dostávají z důvodu pohybu na vozících. V České republice má basketbal na vozíku bohatou historii od sedmdesátých let minulého století. Přijďte se na basketbal na vozíku podívat hned první den veletrhu 29. 10. 2019 od 10 do 13 hodin do Emil sport arény.

Basketbal na vozíku patří mezi nejoblíbenější a nejrozšířenější týmové sporty tělesně postižených po celém světě. Hra je hrána dle pravidel klasického basketbalu s několika výjimkami týkajících se převážně charakteru pohybu s míčem či specifických situací, do kterých se hráči dostávají z důvodu pohybu na vozících. Hráči jsou klasifikování od 1 do 4,5 bodu (od nejtěžšího po nejlehčí postižení). Maximální dovolený součet bodů jednoho družstva na hřišti je 14 nebo 14,5.

České republice má basketbal na vozíku bohatou historii od sedmdesátých let minulého století. Aktuálně se tomuto sportu věnuje 5 českých klubů – Brno, Pardubice, Praha, České Budějovice a Frýdek Místek. Hráči se účastní i mezinárodních soutěží a ČR má úspěšné národní mužstvo.

Veškeré činnosti basketbalu na vozíku v ČR zaštiťuje Česká asociace basketbalu na vozíku. Organizuje soutěže klubů a aktivity národního týmu, podporuje české kluby a hráče v jejich rozvoji, vzdělává rozhodčí a klasifikátory v tomto sportu. Velmi důležitou součástí je podpora mladých hráčů po úraze. Ta obnáší i poradenství a aktivní návštěvy rehabilitačních ústavů nebo kempy pro začátečníky.

Asociace byla několikrát organizátorem prestižních evropských soutěží včetně Mistrovství Evropy v Brně. Zastupuje ČR v Evropské federaci basketbalu na vozíku (IWBF Europe). Úspěchem je vytvoření komunity hráčů, trenérů, organizátorů, rozhodčích a všech ostatních, kterým záleží na tomto sportu a aktivně pro něj pracují.

Přijďte se na basketbal na vozíku podívat hned první den veletrhu 29. 10. 2019 od 10 do 13 hodin do Emil arény.

Czech Wheelchair Basketball Association můžete sledovat na Facebooku.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše