REHAPROTEX

Übersetzung nicht verfügbar.

Ragby vozíčkářů v pátek 1. 11. v Emil sport aréně

Ragby vozíčkářů (nebo Wheelchair rugby či Murderball nebo Quadrugby) je hra pro 2 týmy, každý o čtyřech hráčích. Všichni hráči musí být na vozících a musí být klasifikováni podle platného klasifikačního systému. Cílem každého týmu je, aby jeho hráč skóroval tak, že se dotkne nebo přejede brankovou čáru s míčem pod kontrolou. Zastřešující organizací českého ragby pro vozíčkáře je Český ragbyový svaz vozíčkářů. Přijďte se na rugby vozíčkářů podívat a vyzkoušet si ho v pátek 1. listopadu od 10 do 13 hodin do Emil sport arény.

Maximální bodový součet dle klasifikace hráčů na hřišti nesmí překročit 8. Míč může být házen, odbíjen, kutálen, driblován či nesen jakýmkoli směrem tak, aby to vyhovovalo pravidlům. Tým, který do ukončení hry zaznamenal více gólů je vyhlášen za vítěze. To znamená, že ragby vozíčkářů nezná nerozhodný výsledek. V případě, že by zápas byl po odehraných 4 částech (každá část se hraje na 8 minut čistého času) nerozhodný, prodlužuje se až do jeho rozhodnutí.

Zastřešující organizací českého ragby pro vozíčkáře je Český ragbyový svaz vozíčkářů, sdružení založené v roce 2000, které připravuje českou národní ligu, některé turnaje a také český národní ragbyový tým.

V rámci Emil sport arény se budete moci setkat například s Filipem Hladíkem, který v roce 2008 utrpěl úraz, při kterém jsem si poranil míchu a ochrnul na většinu těla a od té doby je na invalidním vozíku. Ragby vozíčkářů se věnuje od roku 2011, každoročně se účastní české ligy a několika mezinárodních turnajů. Momentálně hraje za tým Sitting Eagle, který v uplynulé sezóně získal český titul.

Více se o Českém ragbyovém svazu vozíčkářů dozvíte na jejich Facebooku.

Přijďte se na rugby vozíčkářů podívat a vyzkoušet si ho v pátek 1. 11. 2019 od 10 do 13 hodin do Emil sport arény.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše