REHAPROTEX

Übersetzung nicht verfügbar.

Boccia ve čtvrtek 31. 10. v Emil sport aréně

Boccia je hra podobná francouzskému pétanque, která je určena pro nejvíce postižené sportovce. Hraje se se šesti koženými míčky červené a modré barvy a jedním bílým, zvaným Jack ball. Cílem hry je přiblížit co nejvíce míčků k bílému než je první míček soupeře. Ti, kteří nemohou míček uchopit, používají pomůcku – rampu, kterou jim drží asistent. Boccia je halový paralympijský sport. V Emil sport aréně se budete moci setkat se sportovním klubem Kociánka Brno, který se bocci věnuje, ve čtvrtek 31. 10. od 10 do 13 hodin.

Boccia má 4 zdravotní kategorie od BC1 po BC4 podle druhu postižení:

  • BC1: Hráčům smí asistovat jeden sportovní asistent, který vykonává úkony jako seřízení nebo stabilizace hracího vozíku, podání míče hráči, uválení míče (získání požadovaného tvaru).
  • BC2: Hráči nemohou mít sportovního asistenta během hry, mohou žádat o asistenci rozhodčího, pouze aby jim podal míček, který jim upadl, nebo při vstupu na kurt.
  • BC3: V této divizi soutěží hráči s velmi těžkou pohybovou dysfunkcí všech čtyř končetin, která je mozkového nebo jiného původu. Hráči nejsou schopni ovládat vozík a jsou závislí na pomoci asistenta nebo na elektrickém vozíku. Hráči nejsou schopni vytrvalého stisku (úchopu), proto používající pomocné prostředky. Každý hráč má povoleného sportovního asistenta.
  • BC4: V této divizi jsou zařazeni hráči nespastického postižení a hráči hrající nohou. Hráči nemohou mít sportovního asistenta během hry, mohou žádat o asistenci rozhodčího, pouze aby jim podal míček, který jim upadl, nebo při vstupu na kurt.

V Emil sport aréně se budete moci setkat se sportovním klubem Kociánka Brno, z.s. (SKK Brno), která zajišťuje sportovní činnost dětí a dospělých s převážně spastickým tělesným postižením. Spolupracuje s Centrem Kociánka, ale i s handicapovanými sportovci a organizacemi z celé České republiky.

SKK Brno je členem České federace Spastic Handicap, z.s., která sdružuje tělovýchovné jednoty a sportovní kluby z celé České republiky. Sportovci tak získávají možnost jezdit na závody a měřit si síly s ostatními zdravotně postiženými. V případě dobrých výsledku má sportovec možnost se zúčastňovat i mezinárodních akcí. SKK Brno se věnuje především sportům jako je atletika, boccia, cyklistika, lukostřelba a curling. Rekreačně se věnuje pétanque, jako doplňkovou činnost nabízí svým sportovcům plavání, integrovanou bocciu a různé rekondiční pobyty.

Přijďte se na bocciu podívat a vyzkoušet si ji ve čtvrtek 31. 10. 2019 od 10 do 13 hodin do Emil sport arény.

Více se o SKK Brno dozvíte na webu www.skkb.cz nebo na jejich Facebooku.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše