REHAPROTEX

Übersetzung nicht verfügbar.

Emil je symbolem podpory mladých handicapovaných sportovců

Emil je malý ptáček, který vypadl z teplého hnízda a zlomil si křídlo. Bál se, že přijde o svou největší radost – létání. Jeho vnitřní síla a touha po svobodě byla ale tak veliká, že se nikdy nevzdal, naučil se létat s jedním křídlem a dnes to učí ostatní malé ptáčky. Nadační fond Emil je nezisková organizace, která pomáhá handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat, a to především formou přímé finanční pomoci. Na veletrhu REHAPROTEX Emil pro vás připravuje speciální Emil sport arénu.

Emil je statečný, vytrvalý, je velký vzor a hrdina. Emil je kamarád, který má svou náruč otevřenou pro všechny děti, které ji potřebují.

Nadační fond Emil je nezisková organizace, která pomáhá handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat, a to především formou přímé finanční pomoci. Projekt Emil vznikl v roce 2003 a po úspěšném startu se v roce 2009 stal oficiálně nadačním fondem. Do dnešního dne NF Emil podpořil přes 8 tisíc individuálních sportovců i sportovních týmů a pomohl tak zkvalitnit konkrétní mladé životy. Svoji pomoc zaměřuje hlavně na děti a mladé do 30ti let. Základním posláním nadace je být symbolem účinné pomoci handicapovaným dětem, pomáhat jim v rámci celé ČR prostřednictvím sportu překonávat vlastní bariéry, nacházet nové přátele a objevovat ten „svůj“ smysl života.

NF Emil je pořadatelem Evropských her handicapované mládeže Emil open, kterých se od roku 2009 zúčastnilo přes 4 000 sportovců z 23 zemí Evropy. Jsme rádi, že letos jsme mohli tyto hry podpořit i my a díky tomu navázat úspěšnou spolupráci.

Na veletrhu REHAPROTEX Emil pro vás připravuje speciální Emil sport arénu, která pro vás bude otevřena každý den veletrhu a představí řadu aktivit pro handicapované. Setkat se zde budete moci s para sportovci, kteří vám ukáží třeba florbal, ragby, basketbal, bocciu, futsal nevidomých nebo para hokej. Všechny sporty si navíc budete moci sami vyzkoušet. Budete si moci také poslechnout zajímavý příběh handicapovaného cyklisty Jiřího Ježka – šestinásobného paralympijského vítěze a mistra světa nebo autorské čtení Ivony Březinové – autorky knihy www.bez-bot.cz handicapovaném teenagerovi, na jejímž vzniku se NF Emil podílel. Chystá toho pro vás ale mnohem více.

Více se o NF Emil dozvíte na jejich webu www.emilnadace.cz nebo na Facebooku @Emilnadace.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše