REHAPROTEX

Übersetzung nicht verfügbar.

Paragolf ve středu 30. 10. v Emil sport aréně

Pravidla paragolfu se nijak významně neliší od pravidel pro zdravé, a právě proto je jedním z mála sportů, který významně podporuje inkluzi a nabízí možnost společné hry zdravých i hendikepovaných. Paragolf aktivně provozují hráči s nejrůznějšími druhy postižení zahrnujícími amputace končetin, vrozené či poúrazové parézy, vozíčkáře, smyslová postižení či neurologická onemocnění. Na veletrhu paragolf zastřeší Česká golfová asociace hendikepovaných. Přijďte se podívat ve středu 30. 10. 2019 od 10 do 13 hodin do Emil sport arény.

Česká golfová asociace hendikepovaných (CZDGA) je spolek, který je od roku 2010 plnohodnotným členem České golfové federace a European Disabled Golf Association (EDGA) a spolupracuje i s dalšími národními i zahraničními sportovními autoritami. Cílem CZDGA je umožnit lidem s tělesným zdravotním postižením a jejich sociálnímu okolí (rodinným příslušníkům) přístup ke společné sportovní aktivitě – golfu. Pravidla, podle kterých se paragolf hraje, se nijak významně neliší od pravidel pro zdravé, a právě proto je paragolf jedním z mála sportů, který významně podporuje inkluzi a nabízí možnost společné hry zdravých i hendikepovaných.

Paragolf aktivně provozují hráči s nejrůznějšími druhy postižení zahrnujícími amputace končetin, vrozené či poúrazové parézy, vozíčkáře, smyslová postižení či neurologická onemocnění. Hráči s nejtěžší poruchou pohybového aparátu využívají speciální golfový vertikalizační vozík – Paragolfer, který umožňuje hru ze vzpřímené pozice.

CZDGA podporuje rozvoj paragolfu na všech výkonnostních úrovních. Od úplných začátečníků, kteří se s tímto sportem seznamují v rámci golfových akademií, probíhajících ve spolupráci se speciálními školami pro děti a mládež s tělesným a zdravotním postižením, přes vytváření vhodných technických a materiálních podmínek pro trénink nových zájemců, budování celorepublikové infrastruktury pro hru a propagaci paragolfu, organizaci turnajů na partnerských hřištích v rámci Českého poháru CZDGA Golf Tour, až k zajištění podmínek pro národní paragolfový reprezentační tým ČR, který se pravidelně účastní turnajů Světového poháru a Mistrovství Evropy.

Přijďte se na paragolf podívat ve středu 30. 10. 2019 od 10 do 13 hodin do Emil sport arény.

Více se o České golfové asociaci hendikepovaných dozvíte na webu www.czdga.cz nebo na jejím Facebooku.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše