REHAPROTEX

Übersetzung nicht verfügbar.

V sociálně terapeutické dílně Práh vyrábí krásné věci z papíru, látek, dřeva i hlíny

Práh jižní Morava poskytuje dospělým se závažným duševním onemocněním z Jihomoravského kraje pomoc a podporu při jejich začleňování do běžného života. Jednou z druhu pomoci je sociálně terapeutická dílna. Je to služba, která nabízí klientům možnost kreativní tvorby, rukodělnou činnost a nácvik základních pracovních dovedností. V dílně vznikají nejrůznější výrobky z papíru, látek, dřeva i hlíny, které si budete moci zakoupit také na veletrhu REHAPROTEX.

Práh jižní Morava pomáhá svým klientům překonávat problémy související s duševním onemocněním v základních životních oblastech: práce, samostatné bydlení, vzdělávání, péče o zdraví, mezilidské, rodinné a partnerské vztahy, využití volného času a dalších. Prosazuje a hají také práva lidí s duševním onemocněním a zlepšuje vztah veřejnosti k lidem s duševním onemocněním.

Jednou z druhu pomoci je sociálně terapeutická dílna. Je to služba, která nabízí klientům možnost kreativní tvorby, rukodělnou činnost a nácvik základních pracovních dovedností. V rámci služby mohou docházet klienti každý den, ale i několikrát do měsíce. Mají možnost se pod vedením pracovníků dílny Práh seznámit s různými výrobními postupy, rozličnými materiály a naučit se s nimi pracovat.

 

Práh má několik dílen, kde vznikají krásné výrobky. V šicí dílně klienti nejčastěji šijí užitkové a dekorační předměty do bytu, plátěné tašky a hračky pro děti. V keramické dílně vznikají osobitá dílka, která si většinou klienti odnáší domů svým přátelům a rodinám. Věnují se ale také práci se dřevem – vyřezávají, lakují a barví, čímž vznikají funkční hračky, které naučí a zabaví nejen děti. V dílně je také mnoho malířů, kteří vytváří další hry pro malé i větší zákazníky. Krásné skleněné vitráže a šperky vznikají v tiffany dílně. Umí také korálkovat nebo vyrábět z fima. Papír, látky, dřevo, hlína, vše umí přetvořit do zajímavostí a krásností. Produkty z dílny Práh najdete v Galerii PRÁH na Křenové 63 v Brně a budete si je moci koupit i na veletrhu REHAPROTEX.

Hlavním cílem sociálně terapeutické dílny je podporovat člověka s dlouhodobým duševním onemocněním v rozvíjení a posilování jeho kreativních a manuálních dovedností. Nabízet mu různé možnosti rozvoje jemné motoriky, koordinace pohybu, posilování kreativity a fantazie. V rámci služby si také klienti udržují denní režim. A především se udržují v kontaktu s ostatními lidmi a posilují své komunikační a sociální dovednosti. Několikrát ročně společně klienti a pracovníci dílen vyráží na výlet, aby načerpali inspiraci a také se odměnili za odvedenou práci.

Všechny výrobky dílny jsou připravovány tak, aby se na nich mohl podílet každý s jakoukoli úrovní manuálních dovedností. Výrobek tedy projde mnoha šikovnými rukami, než je hotový a připravený k prodeji. Snahou je, aby byly zajímavé jak při samotné tvorbě, tak i pro zákazníka, který si je odnese domů. No a to je to, co jim dělá radost. Pěkně odvedená práce a spokojený zákazník znamená spokojeného tvůrce.

Více informací o dílně najdete na jejich webu www.prah-brno.cz.

Výrobky dílny PRÁH můžete kromě veletrhu REHAPROTEX zakoupit také v e-shopu.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše