REHAPROTEX

Übersetzung nicht verfügbar.

Zlatý Rehaprotex 2019 si odnáší firma HURT za svůj elektrický pohon, který se dá připojit k jakémukoliv vozíku

Elektrický pohon invalidního vozíku HURT-e získal cenu Zlatý Rehaprotex 2019. Dá se připojit k jakémukoliv typu, člověk tak nemusí měnit vozík, na nějž je zvyklý. Vyznačuje se lehkou konstrukcí, vysokým výkonem i lehkou skladností. Porota ocenila především mobilitu celého zařízení.

Zakladatel firmy Josef Hurt je na vozíčku od roku 1965 a stále patří mezi hlavní inovátory ve firmě i přes svůj pokročilý věk. Původně se věnoval úpravě automobilů pro svou vlastní potřebu, následně zaujalo jeho zpracování ručního ovládání i jeho přátele, což byl impuls pro budování podnikání. Firmu Hurt založil v roce 1996 a produkce se postupně rozšířila z garáže až do velké haly v Týnci nad Labem.

Elektrický pohon HURT-e firma uvedla na trh před dvěma lety, a i když jeho obdoba existuje i v zahraničí, firma si šla vlastní cestou. „Vybrali jsme kompromis tak, aby byl model co nejvíce univerzální. Lehký, jednoduše připojitelný pro uživatele, mezi přednosti patří také čistý design,“ vyjmenoval za firmu František Malina. Další výhodou je, že člověk nemusí měnit svůj vozík, na který je zvyklý. Pohon se totiž dá připojit k jakémukoliv typu. „Maximální rychlost vozíku s pohonem může být v určitých podmínkách až čtyřicet kilometrů za hodinu, standartně ji ovšem omezujeme na patnáct kvůli bezpečnosti,“ vysvětlil Malina. Na jedno nabití může mít dojezd až třicet kilometrů.

Všechny produkty společnosti jako je ruční ovládání do aut, zvedací desky, otočné sedačky nebo zvedák pro těžce postižené osoby jsou vyrobeny v České republice, přičemž velká spousta z nich putuje i na zahraniční trh.  

Firma Hurt již získala ocenění Zlatý Rehaprotex v roce 2013 za nakladač vozíku do odsuvných dveří.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše