STYL

Übersetzung nicht verfügbar.

Móda se vrací k jednoduchosti

Jednobarevné materiály nebo retro vzory, přímé linie a klasické siluety. Přehlídkové molo veletrhu STYL ukázalo trendy pro příští jaro a léto. Přednáška „Chytrá kolekce“ zároveň poradila obchodníkům, jakými kousky nejlépe oslovit zákazníky.

Jak ve své přednášce prozradila spolumajitelka velkoobchodu Fashionplanet Nikoleta Apostolu, sázkou na jistotu zůstanou šaty košilového střihu. Uplatní se i v nových variacích z jemnějších materiálů a třeba s volánovými rukávky, které působí velmi žensky a zvýrazněním ramen zeštíhlí siluetu. Drobné vzory se často inspirují v afrických a arabských zemích. Ke klíčovým barvám příštího jara a léta patří meruňková, lila nebo čokoládově hnědá, oblíbená bude i rezavě červená a zemité odstíny hnědé. Letní klasikou zůstává bílá včetně hedvábně lesklé a luxusní metalické barvy se uplatní také v oděvech pro denní nošení. Jako protipól k důrazu na přírodní materiály jako bavlna a len se v kolekcích pro příští rok objevují luxusní dekorace peřím, krajkou nebo třásněmi. Z technologických novinek Nikoleta Apostolu doporučila pozornosti obchodníků exkluzivní materiál Silk Touch, který díky nanovláknům získal jemnost přírodního hedvábí, ale zároveň je pružný a může se prát v pračce.

Pro letošní podzim a zimu jsou v kurzu jednobarevné oděvy nebo retro vzory. K oblíbeným barvám patří bordó a zářivé tóny žluté, zlatavé a oranžové. Škála zemitých odstínů hnědé sahá od velbloudí srsti až po terakotu a skořicovou. Široce se uplatňují pleteniny a kůže, ať už pravá nebo umělá. K retro ozvěnám patří upnuté roláky, unisex oděvy a kostýmy maskulinního střihu. V džínové módě je jednoznačným vítězem vysoký pas a stále větší oblibu si získává manšestr. „Je dobré pořídit na prodejnu alespoň něco z těchto trendů, abychom zákazníkům ukázali, že jsme si jich vědomi,“ radí Nikoleta Apostolu. Ale možná ještě důležitější je vybírat podle siluety. Ne každá zákaznice je štíhlá nebo s konfekční postavou, ale i ona by měla v obchodě najít oblečení, které jí bude slušet.

Přednáška „Chytrá kolekce“ spojená s přehlídkou vybraných modelů proběhne v programovém centru v pavilonu P ještě v neděli 25. 8. ve 13 hodin. Módní přehlídky STYL SHOW se zde konají čtyřikrát denně a představují nové kolekce třinácti vystavujících firem.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše