URBIS SMART CITY FAIR

Übersetzung nicht verfügbar.

Svoz odpadu 4.0 v podání Gaben

Ostravská společnost přiveze na URBIS model chytrého popelářského auta, které nejen odpad sbírá, ale poskytuje i kompletní informace o tom, co nabralo, kdy, kde a kolik toho bylo, a také svůj nejnovější průmyslový dotykový terminál.

„Všichni platí jen to, co opravdu musí. Starosta je populární, lidé spokojení a jediný, kdo asi trochu zahudruje, je fakturační oddělení svozové firmy,“ říká s nadsázkou Jakub Unucka z ostravské společnosti Gaben. To když popisuje systém, jakým se dnes dá řešit odpadová politika ve městech a obcích.

Gaben totiž stojí za unikátním systémem, který poskytuje kompletní informace o tom, co/kolik/kdy/kde a které popelářské auto nabralo. „To vše díky bezkontaktnímu čipu na popelnici,“ vysvětluje Unucka.

Model chytrého popelářského auta společnost přiveze na brněnské výstaviště u příležitosti veletrhu URBIS Smart City Fair.

Obyčejná popelnice se stane „chytrou“ v momentě, kdy se na ni nalepí etiketa s RFID čipem, který všichni dobře znají z bezkontaktních platebních karet a který slouží k bezkontaktní komunikaci na krátkou vzdálenost.

Při vysypávání odpadní nádoby se díky čtečce přenesou na dispečink veškeré požadovaná data. „Přesné a nezpochybnitelné informace o tom, kolik odpadu od občanů a firem svozová firma opravdu odvezla, jsou velmi cenné,“ poznamenal Jakub Unucka.

Gaben je stále jedinou firmou v Česku, která umí potřebné etikety vyrobit a má na to od roku 2011 speciální linku, která se jen tak nevidí ani v zahraničí. Využitím RFID čipů se společnost zabývá dlouhá léta. Pro evidenci svozu odpadu je vyvíjí sedmým rokem. Jako první je otestovali v Mikulově, dnes už chytrá popelářská auta za chytrými popelnicemi vyráží v okolí Znojma, Prostějova, Třince či Litovle. „Zatím poslední „vymožeností“ celého systému je možnost prezentace dat obcím a následně také občanům,“ vyzdvihl Jakub Unucka.

Odolné dotykové terminály

Doménou společnosti Gaben je také vývoj a zpracování průmyslových dotykových terminálů. Na URBIS představí novinku GBTouch5. „Je ideálním nástrojem pro potřeby zobrazování výrobní dokumentace, zavádění bezpapírové výroby, zobrazování návodů k obsluze či odvádění výrobních operací,“ popsal Unucka. Díky několikaletému vývoji jsou zařízení takřka nerozbitná. „Dotyková plocha je oproti předchozímu modelu výrazně odolnější,“ poznamenal Unucka.

Gaben vyvíjí ucelená řešení i dodává jednotlivé produkty pro kvalitní automatickou identifikaci již od roku 1991. Specializuje se na snímače čárových kódů, terminály, snímače RFID, průmyslové dotykové terminály a aplikátory i tiskárny etiket. Umí vyrobit etiketu s přesnými rozměry dle přání zákazníka a také chytré RFID etikety SMARTLABEL.

Foto: archiv Gaben

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše