WOOD-TEC

Übersetzung nicht verfügbar.

Idea Import.ante: Když už práce, tak pohodová

O historicky první ocenění v soutěži WOOD-TEC Award bojovaly také dva exponáty navržené firmou Idea Import.ante z Tvarožné u Brna. Její jednatel Jiří Krška nechal hodnotitelskou komisi posuzovat svůj vlastní výrobek, speciální kartáčovací hřídel a pak úplnou novinku na trhu s nářadím – hoblovací kuličku. Utkaly se s dalšími dvaatřiceti exponáty, nevyhrály, ale pojďme se na ně podívat. Zejména pro kutily, umělce i velké prvozy jsou to bezvadní pomocníci.

„Kartáčovací hřídel vám dřevo vydrásá tak, že nakonec vypadá jako použité. Získá rustikální vzhled, který je dnes hodně žádaný,“ popisuje pan Krška. Na stánku 031 v pavilonu V to pořádně hučí a rachotí, jak předvádí jeden nástroj ze svého portfolia za druhým. Taky s obligátním oblekem by nepochodil, piliny, třísky a dřevěný prach létají široko daleko. Třeba když představuje nominovanou hoblovací kuličku Ball Gouge. „Výsledkem její práce je povrch, který vypadá, jako byste do něj ryli dlátem,“ líčí pan Krška. Nasadí komponent na hřídel brusky, zapne, kuličkou jezdí po dřevě, a to se za pár minut opravdu vypadá jako starodávná dlabaná miska od tradičního řemeslníka. Použít se dá na jakýkoliv typ masivního dřeva, ať je tvrdé, měkké, mokré či suché, dřevotřísky, lamina, umělé hmoty, ale i tvarování nestandardních tvarů drážek pro rozvody. Z praktického hlediska je s ní snadné tvarování jamek a prohlubní.

Jiří Krška s nezvyklými nástroji pracuje dlouhá desetiletí a jeho firma vznikla vlastně proto, že jako kutil, který neustále dělal něco s dřevem, neměl potřebné kousky pro své výrobky. A tak si je vymýšlel sám, od něj si je půjčovali kamarádi a pak další a další lidé. Když se ukázalo, že podobných kutilů prahnoucích po speciálních komponentech je vlastně dost, vznikla Idea Import.Ante. Na českém trhu se pohybuje jako společnost s ručením omezeným od roku 1999, její vznik se datuje ale už do roku 1990. Svoje nabízené nářadí nazývá „vychytanej vercajk“ a hlásá, že „když už hokna, tak na pohodu“.

http://www.ideaimport.cz/

Weitere News von der Messe

01. 12. 2017 WOOD-TEC BeA CS představuje nové technologie pro robotizovaná pracoviště

Specializované přístroje německé značky BeA, která má na českém trhu zastoupení od roku 1991, nacházejí široké uplatnění při výrobě čalouněného nábytku, výrobě palet a obalů, dřevostaveb, dřevěných konstrukcí, ale také v automobilovém průmyslu, kde jsou...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše