WOOD-TEC

Übersetzung nicht verfügbar.

Jednoduše ovladatelný program pro složité konstrukce

Velká rýsovací prkna a vynervovaný konstruktér, který jen pomocí tužek a pravítka navrhuje novou nebo „upravuje“ starší konstrukci, jsou dávnou minulostí.

Dnes jakoukoliv chybu v minutě opraví díky počítačovým CAD systémům a sofistikovaným softwarům. Jedním z nich je SEMA Experience V17-2, který bojoval v exponátové soutěži brněnského veletrhu WOOD-TEC.

„Zvládneme schody pro truhláře, tesařské konstrukce, dřevostavby, klempířské systémy. Všechno od prvotní vizualizace, přes výpisy materiálu, detailní výrobní dokumentaci až po data pro CNC stroje,“ vyjmenoval Jiří Bartoš, manažer společnosti SEMACZ s.r.o., která obhospodařuje český a slovenský trh. Jako jediná se firma zaměřuje i na klempířské systémy – momentálně je pro tento obor vyvinut firmou SEMA nový univerzální formát pro přenos dat.

Německá společnost existuje už více než 30 let, v roce 1984 vznikl její první program pro krovy, o tři roky později SEMA jako první na světě vytvořila na výrobním centru krov přímo z počítače. „Postupně se to nabalovalo až k dnešní široké nabídce,“ popsal Bartoš. Momentálně je software dostupný v 11 jazycích a po celé světě funguje více než 15 tisíc instalací. „V Česku je používá přibližně 300 firem, k dispozici je česká verze,“ dodal Jiří Bartoš. Jeho zákazníky jsou jak drobní živnostníci – truhláři, tesaři, tak také obří firmy využívající velké CNC stroje zabývající se dřevostavbami. SEMA dovede licenci nastavit podle individuálních potřeb zájemce – třeba pro živnostníka sestavit jednodušší a levnější variantu.

Firmy si pak v programu konstrukce zpracovávají samy. „Při složitějších zakázkách jsme schopni jim samozřejmě pomoci. Mají možnost servisní podpory, aktualizací, nových verzí,“ poznamenal manažer s tím, že základní myšlenkou ale je, aby si konstruktér sám dovedl rozkreslit projekty, a měl tak přesné objednávky materiálu, vizualizaci pro zákazníka a podobně.

Podle Bartoše je dalším plusem intuitivní a jednoduchá obsluha programu. „A to že u nás dobře funguje už zmiňovaná servisní podpora. Není to jen o tom koupit si software, ale také vědět, že je tu někdo, kdo vám při problému pomůže,“ vysvětlil Jiří Bartoš. Pro společnosti dělají školení, které nastavují individjálně a přizpůsobují jejím konkrétním potřebám.

Software má dvakrát do roka novou verzi, která je odpovědí na přání zákazníků. „Sbíráme od nich požadavky na vylepšení nebo nové věci, které s programem potřebují zpracovávat. Jejich žádosti se vyhodnocují podle četnosti a ty nejžádanější se potom zařazují do dalšího programování,“ dodal manažer SEMACZ.

Zájemci najdou firmu v pavilonu V na stánku 054.

http://www.sema-soft.de/cz

Weitere News von der Messe

01. 12. 2017 WOOD-TEC BeA CS představuje nové technologie pro robotizovaná pracoviště

Specializované přístroje německé značky BeA, která má na českém trhu zastoupení od roku 1991, nacházejí široké uplatnění při výrobě čalouněného nábytku, výrobě palet a obalů, dřevostaveb, dřevěných konstrukcí, ale také v automobilovém průmyslu, kde jsou...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše