Alfons Mucha: Dva světy

Übersetzung nicht verfügbar.

Brněnskou výstavu Alfonse Muchy navštívilo 70 tisíc lidí, poslední den připadá na Silvestra

Unikátní výstava, která poprvé spojuje dva světy secesního malíře Alfonse Muchy, je na brněnském výstavišti k vidění už jen do konce roku. Za 7 měsíců ji navštívilo 70 tisíc lidí, z toho více než 20 procent návštěvnosti tvořily rodiny s dětmi. Poslední den, kdy mohou zájemci dorazit na výstavu Alfons Mucha: Dva světy připadá na 31. prosinec 2018. V tento den navíc získají sběratelskou pamětní vstupenku.

Výstava, jež spojuje dva odlišné světy secesního umělce Alfonse Muchy, se s koncem roku 2018 rozdělí. Poslední den, kdy mohou lidé jedinečnou exhibici navštívit, připadá na 31. prosinec. „Poslední den výstavy získají návštěvníci speciální pamětní vstupenku na pokladně v pavilonu H, kde se výstava koná. Tento den začíná poslední prohlídka ve tři hodiny odpoledne,“ uvádí mluvčí společnosti Veletrhy Brno Jiří Smetana. Zároveň doporučuje, aby si lidé vstupenky nejen na poslední prohlídkový den rezervovali předem. Výstava má totiž omezenou kapacitu a zejména v nepracovních dnech bývá vyprodáno.  Zavřeno bude mít výstava během vánočních svátků – 24. až 26. prosince. Poté se otevře až do konce roku.

Hned 2. ledna odstartuje demontáž celé výstavy. „Po výstavě na brněnském výstavišti převezeme sbírku plakátů ke kontrole k restaurátorovi a poté do depozitáře. Plánujeme i další výstavu, pravděpodobně se bude jednat o zahraničí,“ konstatuje mluvčí Nadačního fondu Richarda Fuxy Pavlína Stránská. Druhá část výstavy, která návštěvníkům vyprávěla příběhy rozměrných pláten z cyklu Slovanské epopeje, se vrátí do Prahy. „Část pláten, které byly v Brně, bude dočasně a odborně uložena v depozitáři. Do 13. ledna mohou lidé navštívit výstavu v Obecním domě v Praze, kde je k vidění 11 pláten z cyklu Slovanské epopeje,“uvádí mluvčí Galerie hlavního města Prahy Michaela Vrchotová. Slovanská epopej čítá celkem dvacet velkoformátových obrazů, jimiž malíř Alfons Mucha shrnul dějiny slovanských národů.

Výstava měla v Brně úspěch. Od 25. května, kdy byla zahájena, spočítali organizátoři 70 tisíc návštěvníků. „Největší zájem jsme zaznamenali v prvních týdnech, kdy platilo zvýhodněné vstupné, a nyní – v podzimních a zimních měsících. Zejména o víkendech máme pravidelně vyprodáno,“ doplňuje Smetana. Základní vstupné vyjde na 250 korun, rodinné na 500 korun.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše