Alfons Mucha: Dva světy

Übersetzung nicht verfügbar.

Brněnskou výstavu Alfonse Muchy navštívilo za 3 měsíce více než 40 tisíc lidí. Nově startují komentované prohlídky

Unikátní výstava, která poprvé spojuje dva světy secesního malíře Alfonse Muchy, slaví v Brně úspěch. Za tři měsíce ji navštívilo více než 40 tisíc lidí. Z toho přes 20 procent návštěvnosti tvoří rodiny s dětmi, necelou čtvrtinu představují senioři. Zájemci mohou výstavu zhlédnout na brněnském výstavišti do konce roku. A od září jsou v nabídce nově i komentované prohlídky.

Jedinečná kombinace plakátů a majestátního cyklu Slovanská epopej láká turisty do Brna. Od 25. května, kdy byla výstava zahájena, sčítají organizátoři více než 40 tisíc návštěvníků. A na podzimní termíny stále přibývají rezervace. „Už nyní roste počet registrací na podzimní termíny. Prohlídka začíná vždy v celou hodinu a doporučujeme předem provést online rezervaci,“ říká mluvčí společnosti Veletrhy Brno Jiří Smetana, Výstava bude na brněnském výstavišti podle plánů do konce roku.

Nově startují komentované prohlídky

Příběhy skrývající se v rozměrných plátnech či 150 obrazech nově odvypráví průvodce. Dosud měli lidé k dispozici zdarma tištěné průvodce a audioprůvodce. „Nově nabízíme možnost komentovaných prohlídek v českém jazyce, a to každé úterý a čtvrtek od 17 hodin. Skupiny mohou po domluvě využít i prohlídky v anglickém jazyce,“ říká Smetana. Základní vstupné vyjde na 250 korun, rodinné na 500 korun. V časy, kdy se odehrávají komentované prohlídky, není možné uplatnit zvýhodněné vstupné za 200 korun. Prohlídky s průvodcem startují v úterý 18. září.

V létě klimatizace, v zimě topení

Počet osob na jednu hodinovou prohlídku je kvůli bezpečnosti a klimatickým podmínkám omezený. Kapacita je 150 lidí. Stejně tak je potřeba hlídat teplotu ovzduší. Zatímco přes léto brněnské výstaviště prostory pavilonu H, kde se výstava odehrává, ochlazovalo na 20 stupňů, nyní bude „přitápět“. „Plátna vyžadují speciální klimatické podmínky. Pavilon máme vybavený moderní vzduchotechnikou, díky které udržujeme odpovídající teplotu do dvaceti stupňů,“ doplňuje Smetana.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše