GO a Regiontour

Übersetzung nicht verfügbar.

Brno a Jihomoravský kraj opět společně

Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Petr Hýbler a brněnská zastupitelka Kristýna Černá se dnes postarali o netradiční otevření společného stánku Statutárního města Brna a Jihomoravského kraje. Oblečeni do kyjovského kroje, symbolickým přípitkem moravským vínem pozvali hosty k návštěvě regionu i města a lákali přítomné nejen na zdejší klenoty, ale i do méně turisticky známých míst.

„V oblasti cestovního ruchu jsme zaznamenali desetiprocentní meziroční nárůst. Naším cílem je řízený cestovní ruch. Snažíme se o to, aby se nám nevymkl, jako je tomu v jiných městech, získali jsme v tomto směru i ocenění,“ uvedla při zahájení Kristýna Černá.

Rok moderní architektury

Brněnská část expozice se letos zaměřila na dvě velká výročí. Tím prvním je 90 let od postavení slavné vily Tugendhat. I proto jsou na stánku k vidění dva ikonické kusy nábytku – křeslo Barcelona (MR 90) a židle Brno (MR 50) z chromované pásové oceli, vyrobená pro Gretu Tugendhat podle návrhu Ludwiga Mies van der Rohe a Lilly Reichové.

Druhým výročím je 150 let od narození klasika moderní architektury Adolfa Loose. Milovníci zajímavých staveb najdou na stánku řadu informací včetně BAM – brněnského architektonického manuálu, který je provede ulicemi města a zajímavou architekturou z let 1918 až 1989.

Nabídka na stánku je samozřejmě mnohem širší, návštěvníci se mohou díky speciálním brýlím vydat třeba na virtuální procházku brněnskou zoologickou zahradou, seznámit se s brněnskou barovou scénou a ochutnat drinky zdejších vyhlášených podniků anebo si poslechnout živou hudbu, například v podání kapely Midnight Coffee Session.

Stále více turistů

V jihomoravské části stánku dostanou návštěvníci celou řadu dobrých rad, kam se vydat jak za vínem, ať už se jedná o oblast Znojemskou, Mikulovskou, Velkopavlovickou či Slovácko, tak na výlety do mnoha dalších koutů jižní Moravy.

Například katalog TOP AKCE 2020 s podtitulem Prožij rok plný zábavy na jižní Moravě nabízí tipy na různé slavnosti, trhy, festivaly, gastronomické zážitky, sportovní a další akce různého druhu, a to včetně termínů a odkazů na webové stránky. Jen namátkou – Slavnosti chřestu a vína v Ivančicích, EURO BIKE FEST v Pasohlávkách, hudební festival Čarovné tóny Macochy v Moravském krasu, Slavnosti břeclavského piva, Podluží v písni a tanci v Tvrdonicích, Noc kostelů v Jihomoravském kraji, Veteránfest Slavkov, Letní olympijský festival v Brně… rozhodně je z čeho vybírat.

„Turistů a zájemců o pobyty na jižní Moravě je čím dál více. My uděláme maximum proto, aby se vám na jižní Moravě líbilo,“ slíbil dnes na slavnostním zahájení veletrhu hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše