GO a Regiontour

Brno a Jihomoravský kraj opět společně

Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Petr Hýbler a brněnská zastupitelka Kristýna Černá se dnes postarali o netradiční otevření společného stánku Statutárního města Brna a Jihomoravského kraje. Oblečeni do kyjovského kroje, symbolickým přípitkem moravským vínem pozvali hosty k návštěvě regionu i města a lákali přítomné nejen na zdejší klenoty, ale i do méně turisticky známých míst.

„V oblasti cestovního ruchu jsme zaznamenali desetiprocentní meziroční nárůst. Naším cílem je řízený cestovní ruch. Snažíme se o to, aby se nám nevymkl, jako je tomu v jiných městech, získali jsme v tomto směru i ocenění,“ uvedla při zahájení Kristýna Černá.

Rok moderní architektury

Brněnská část expozice se letos zaměřila na dvě velká výročí. Tím prvním je 90 let od postavení slavné vily Tugendhat. I proto jsou na stánku k vidění dva ikonické kusy nábytku – křeslo Barcelona (MR 90) a židle Brno (MR 50) z chromované pásové oceli, vyrobená pro Gretu Tugendhat podle návrhu Ludwiga Mies van der Rohe a Lilly Reichové.

Druhým výročím je 150 let od narození klasika moderní architektury Adolfa Loose. Milovníci zajímavých staveb najdou na stánku řadu informací včetně BAM – brněnského architektonického manuálu, který je provede ulicemi města a zajímavou architekturou z let 1918 až 1989.

Nabídka na stánku je samozřejmě mnohem širší, návštěvníci se mohou díky speciálním brýlím vydat třeba na virtuální procházku brněnskou zoologickou zahradou, seznámit se s brněnskou barovou scénou a ochutnat drinky zdejších vyhlášených podniků anebo si poslechnout živou hudbu, například v podání kapely Midnight Coffee Session.

Stále více turistů

V jihomoravské části stánku dostanou návštěvníci celou řadu dobrých rad, kam se vydat jak za vínem, ať už se jedná o oblast Znojemskou, Mikulovskou, Velkopavlovickou či Slovácko, tak na výlety do mnoha dalších koutů jižní Moravy.

Například katalog TOP AKCE 2020 s podtitulem Prožij rok plný zábavy na jižní Moravě nabízí tipy na různé slavnosti, trhy, festivaly, gastronomické zážitky, sportovní a další akce různého druhu, a to včetně termínů a odkazů na webové stránky. Jen namátkou – Slavnosti chřestu a vína v Ivančicích, EURO BIKE FEST v Pasohlávkách, hudební festival Čarovné tóny Macochy v Moravském krasu, Slavnosti břeclavského piva, Podluží v písni a tanci v Tvrdonicích, Noc kostelů v Jihomoravském kraji, Veteránfest Slavkov, Letní olympijský festival v Brně… rozhodně je z čeho vybírat.

„Turistů a zájemců o pobyty na jižní Moravě je čím dál více. My uděláme maximum proto, aby se vám na jižní Moravě líbilo,“ slíbil dnes na slavnostním zahájení veletrhu hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.