Stavební veletrh Brno

Übersetzung nicht verfügbar.

Cech topenářů a instalatérů chystá poradenství, ukázky i soutěže

Cech topenářů a instalatérů České republiky, z.s. (CTI ČR) patří mezi významné partnery, kteří se podílí na přípravě doprovodného programu. Na Stavebním veletrhu 2020 se v rámci svého Poradenského centra Cechu topenářů a instalatérů České republiky zaměří na obory vytápění, voda-kanalizace, plyn, vzduchotechnika, obnovitelné zdroje a energetika.

Odborníci vám zde poradí:

  • s výměnou topných zdrojů v domácnostech snadno, rychle, úsporně, šetrně a moderně,
  • s novinkami v oblasti využití obnovitelných energií při snižování energetické náročnosti především tepelnými čerpadly, řízeným větráním a v kombinaci s fotovoltaickými elektrárnami u staveb všeho druhu,
  • s montáží výrobků (trubek, tvarovek a armatur) k instalaci studené a teplé vody, podlahového a ústředního vytápění,
  • ohledně poskytovatelů plastových potrubních systémů pro obytné, nebytové a stavební projekty,
  • s řešením problémů netěsnosti topení, vodovodního i plynového potrubí a odpadu,
  • s výběrem instalačních materiálů, chemické i mechanické kotvy pro různé aplikace

Do doprovodného programu CTI ČR jsou zařazeny také praktické ukázky. Pro odbornou veřejnost jsou určené ukázky nových postupů v oblasti servisních činností, které mohou díky zlepšení technické podpory umožnit razantní snížení čekací doby na servisní zásah. Princip zefektivnění servisu spočívá v online komunikaci technika na místě závady s expertem, který může z jedné centrály pomáhat mnoha méně zkušeným kolegům. Pro školy, laickou i odbornou veřejnost pak budou určené ukázky projektů k praktické výuce technických oborů, které budou demonstrovat možné spojení teoretické výuky, praktického nácviku manuálních dovedností, digitálních technologií a moderních prvků TZB včetně měření a regulace.

Během Stavebního veletrhu se bude konat 23. ročník finále mezinárodní soutěže odborných dovedností Učeň instalatér 2020, kde se můžete přesvědčit o soutěživosti, zručnosti a odbornosti žáků 3. ročníků SOU v oboru instalatér. Soutěž je zařazena do projektu České ručičky a záštitu ji udělilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Hospodářská komora ČR, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Cech topenářů a instalatérů České republiky, odborný internetový portál TZB-Info.cz a Vysoké učení technické Brno. Jeho slavnostní zahájení se pravidelně odehrává ve velkém zasedacím sále Krajského úřadu JM kraje.

CTI ČR bude tradičně udílet také Výroční topenářské a instalatérské ceny a uznání. Ty jsou udělovány významným firmám, institucím a osobám za inovace v oboru topenářství v ČR. Vyhlášení probíhá v rámci slavnostního večera, kde se předávají ceny o nejlepší exponáty, Zlaté medaile Stavebního veletrhu Brno.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše