STYL

Übersetzung nicht verfügbar.

DESIGNERS Show představila kolekce předních českých návrhářů

Projekt Fashion2days, který se letos na výstavišti koná premiérově, nabídnul kromě kolekcí vystavovatelů i modely od renomovaných návrhářů na přehlídce DESIGNERS Show.

Návštěvníci jako první zhlédli kolekci volnočasového oblečení brněnského návrháře Pavla Jevuly. Ta reflektovala období koronakrize a zaujala zejména použitím matriálů, mezi kterými nechyběl recyklovaný ubrus s cibulákovým motivem. Další zajímavostí je, že ač je kolekce šitá zejména jako pánská, na mole Fashion2days se v ní představily téměř výhradně ženy.

Modely Petra Kaloudy nabídly nadčasové spojení černé a bílé v různých vzorech. Nechyběla ani návrhářova hra s průsvitností či použití lesklých materiálů.

Temné kolekci Luďka Kellnera LINE dominovala černá, nicméně ji oživil výraznými modely v červeno-růžové kombinaci. Ty představovaly světlý výhled do budoucnosti, který končí růžovými sny. Návrhář prezentoval zejména šaty s volnými střihy, které lichotí každé postavě.

Manželská dvojice alešbáry v kolekci #mysoull #mymind také vsadila na neutrální odstíny šedé. Nechyběla i levandulová tak, jak si ji představují naše duše. Návrháři pracovali s přírodními materiály. Navazující kolekce #myblood se vyznačovala akcenty červeného hedvábí.

Přehlídku uzavřela kolekce s názvem Portrét od Ivety Řádkové. Její aktuální modely totiž zdobí fotografie s oblečením z minulé kolekce. Návrhářka opět vsadila na nové technologie. Kromě převedení fotek do pletáže využila u kabelek kombinaci neoprenu a kůže.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše