STYL

Translation is not available.

DESIGNERS Show představila kolekce předních českých návrhářů

Projekt Fashion2days, který se letos na výstavišti koná premiérově, nabídnul kromě kolekcí vystavovatelů i modely od renomovaných návrhářů na přehlídce DESIGNERS Show.

Návštěvníci jako první zhlédli kolekci volnočasového oblečení brněnského návrháře Pavla Jevuly. Ta reflektovala období koronakrize a zaujala zejména použitím matriálů, mezi kterými nechyběl recyklovaný ubrus s cibulákovým motivem. Další zajímavostí je, že ač je kolekce šitá zejména jako pánská, na mole Fashion2days se v ní představily téměř výhradně ženy.

Modely Petra Kaloudy nabídly nadčasové spojení černé a bílé v různých vzorech. Nechyběla ani návrhářova hra s průsvitností či použití lesklých materiálů.

Temné kolekci Luďka Kellnera LINE dominovala černá, nicméně ji oživil výraznými modely v červeno-růžové kombinaci. Ty představovaly světlý výhled do budoucnosti, který končí růžovými sny. Návrhář prezentoval zejména šaty s volnými střihy, které lichotí každé postavě.

Manželská dvojice alešbáry v kolekci #mysoull #mymind také vsadila na neutrální odstíny šedé. Nechyběla i levandulová tak, jak si ji představují naše duše. Návrháři pracovali s přírodními materiály. Navazující kolekce #myblood se vyznačovala akcenty červeného hedvábí.

Přehlídku uzavřela kolekce s názvem Portrét od Ivety Řádkové. Její aktuální modely totiž zdobí fotografie s oblečením z minulé kolekce. Návrhářka opět vsadila na nové technologie. Kromě převedení fotek do pletáže využila u kabelek kombinaci neoprenu a kůže.

More news from the fair trade