STYL

Translation is not available.

Chtěl jsem vytvořit kolekci pro běžné nošení, říká Kellner

Luděk Kellner je součástí STYL a KABO už jedenáct let. Většinou je ale v zákulisí, kde tvoří modelkám dokonalé účesy. Na Fashion2days se představil i jako návrhář. „Jsem blíženec a musím dělat víc věcí, jinak by mě to přestalo bavit,“ říká návrhář.

Jak byste charakterizoval kolekci LINE?

Tvoří ji dvě barevné linky – černá a růžovo-červená. Modely v černé barvě jsou poloprůsvitné, pracoval jsem s kombinací tylu a pevné pleteniny. Oděvy jsou volné a člověk se v nich cítí dobře. Růžovo-červená část kolekce je založená hodně na prolínání barevných bloků. Díky našitým páskům a šňůrkám je hodně variabilní.

Co vás k jejímu vytvoření inspirovalo?

Byla to dlouhá cesta, která začala před dvěma lety. Celkově se ve své tvorbě inspiruji životem a lidmi, které potkávám.

Můžete nás cestou k vytvoření modelů provést?

První nákresy jsem vytvořil před dvěma lety a průběžně jsem je upravoval. Nevěnuji se totiž pouze návrhářství, dělám i jiné činnosti. Jsem totiž blíženec, takže potřebuji dělat víc věcí, jinak by mě to přestalo bavit. Průběžně jsem tedy tvořil návrhy, něco jsem vypustil, některé z prvních nápadů se dostaly na molo. Část modelů vznikla také přímo na figuríně. Impulsem k dokončení bylo, když jsem se domluvil s kamarádkou, která napsala dětskou knížku, že uděláme křest publikace spojený s módní přehlídkou. Takže jsem měl pevný termín, do kdy musím mít hotovo. Bohužel tři dny před akcí jsme ji museli kvůli koronavirové pandemii zrušit.

Nyní jste kolekci představil na Fashion2days. Jaké na ni máte ohlasy?

Z branže velmi pozitivní, což mě velmi překvapilo. Přiznám se, že jsem sem šel trochu se strachem. Ale když jsem viděl kolekci na mole, byl jsem spokojený. Dřív jsem dělal společenské oděvy, teď jsem chtěl vytvořit něco nositelného a prodejného, ale zároveň jiného. A myslím si, že jsem to splnil.

A co třeba odezva od přátel?

S těmi tvorbu hodně konzultuji. Přijdu za kamarádkami a řeknu jim, že jsem ušil hnusné šaty. Holky mě přesvědčí, že nejsou škaredé, jen je musím dodělat.

Rodí se vám v hlavě už nápady na další kolekci?

Mám už další nákresy a nakoupené materiály. Ale nevím, za jak dlouho kolekce vznikne. Chtěl bych používat tisky. Přál bych si, aby byly modely odlehčené, třeba dlouhé košile. Nová kolekce bude barevnější, ale zase to nebudu přehánět.

Jak se vám líbí Fashion2days?

Jsem rád, že se akce uskutečnila. Tím, že jsem na STYL a KABO už jedenáctým rokem, mrzelo by mě, kdyby nic nebylo.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše