Cosmos Discovery

Übersetzung nicht verfügbar.

Děti se samými jedničkami mají vstup na výstavu Cosmos Discovery zdarma! Navíc na ně čeká cesta za pokladem

Od 29. června až do 31. srpna se děti mohou vydat na výstavě Cosmos Discovery na cestu za pokladem. Navíc školáci budou mít vstup zdarma, když přinesou vysvědčení se samými jedničkami.

„Cosmos Discovery je výstava plná originálních exponátu, které potěší fanoušky a odborníky na kosmonautiku. Ale je také skvělým tipem na rodinný výlet. Pro děti již máme zvukového průvodce, sluchátko, které je provede celou výstavou. Nyní jsme připravili veselou naučnou stezku, na které děti pomocí Rakeťáka projdou kosmickým výcvikem a získají poklad. Kromě toho chceme odměnit i školáky. Ti, co přinesou samé jedničky, mají vstup zdarma. Nezapomeňte si proto na výstavu přinést vysvědčení,“ říká k novým akcím chystaným na výstavě Cosmos Discovery Květa Havelková z produkce výstavy.

Obě akce se spouští již 29. června. Naučná stezka bude fungovat až do konce prázdnin, kdy výstava opustí Brno i Českou republiku. Akce vysvědčení platí pro 1 dítě v doprovodu dospělého a trvá do 13. července. A navíc ve všední den má od 9 do 15 hod zdarma vstup i každé dítě do 15 let, které přijde v doprovodu platícího seniora – nad 65 let. Proto babičky a dědečkové, vezměte na výstavu vnoučata, budou to mít zdarma!

Naučná stezka „Kosmický výcvik s Rakeťákem“ dětem hravým způsobem předá zajímavé informace, děti si spolu s Rakeťákem vyplní zábavný kvíz a odhalí tajemné heslo, které je dovede k pokladu. Navíc dětem zůstanou velké barevné desky se spoustou doplňujících hádanek a obrázků, které si budou moci vyplnit doma.

Výstava Cosmos Discovery je jedinečný projekt, který má v Brně svoji českou premiéru. Výstava vznikla ve spolupráci s americkou NASA a na více než 200 originálních exponátech mapuje vývoj kosmonautiky v USA, ale i v Sovětském svazu. Zastoupena je také česká stopa ve vesmíru.

Na výstavě Cosmos Discovery vstoupíte na palubu orbitální stanice MIR, kde zažijete pocity kosmonautů v mikrogravitaci. Projdete kokpitem raketoplánu Columbia nebo nahlédnete do ruské lodi Sojuz. Nechybí mise Apollo, ani současné pokusy o dobytí Marsu.

Náročný výcvik kosmonautů i 3D realitu zažijete v Cosmocampu, který je součástí výstavy.

 Více informací na www.cosmosdiscovery.cz.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše