Cosmos Discovery

Übersetzung nicht verfügbar.

Na výstavišti poznáte, jak se dobývá vesmír. Přistává zde Cosmos Discovery

Na několika tisících metrech čtverečních návštěvníci poznají úplné počátky vývoje raket a kosmických lodí, první cesty do vesmíru i další zásadní milníky v jeho dobývání, ale také současnost a budoucnost kosmonautiky.

Od 1. 5. 2018 se v pavilonu C výstaviště BVV Brno uskuteční velkolepá výstava kosmonautiky s názvem Cosmos Discovery. Výpravná expozice vznikla ve spolupráci s americkou NASA a muzeem Cosmosphere. Producentem výstavy je česká společnost JVS Group, která výstavu společně s odborníky sestavila. Vstupenky jsou k dostání na www.cosmosdiscovery.cz

Výstava Cosmos Discovery vypráví zábavnou formou kompletní historii výprav člověka do vesmíru. Jsou zde vystaveny unikátní exponáty, které v rámci výstavy poprvé opustily USA a Rusko. Výstava již tři roky sklízí úspěch v evropských metropolích a nyní se chystá na svoji českou premiéru. "Jsme rádi, že můžeme výstavu konečně představit také v České republice. Celou expozici jsme sestavili ve spolupráci s americkou NASA a dalšími prestižními institucemi a odborníky. Výstavu neustále aktualizujeme, protože vývoj kosmonautiky jde velice rychle dopředu, takže návštěvníci v Brně najdou např. i novinky o projektech Space X" sděluje k výstavě Květa Havelková, tisková mluvčí JVS Group.

 Více o výstavě zde: https://www.youtube.com/watch?v=oyRVGpPaG80 
https://www.youtube.com/watch?v=ASIPHrOjvB0&feature=youtu.be
Co bude k vidění?

Mezi nejzásadnějšími exponáty, které návštěvnici uvidí a detailně prozkoumají, patří například originální tryska rakety Saturn V, která vynesla loď Apollo na Měsíc. Dále pak obrovský model zmiňovaného Saturnu V, část řídícího střediska v Houstonu a také originál ruské lodi Sojuz i podrobný model lodě Apollo. Pestrá je i přehlídka kosmických skafandrů. Velkou pozornost upoutají originální exponáty přímo z kosmických letů včetně těch přímo z Měsíce. Zcela novým exponátem připraveným pro Brno je průchozí model mezinárodní stanice MIR, ve kterém díky speciální instalaci návštěvník zažije pocity kosmonautů ve stavu beztíže. Dalším zajímavým exponátem je skutečný kámen z planety Mars."Mnoho exponátů díky této výstavě poprvé opustilo Spojené státy, aby se prezentovalo veřejnosti. Samozřejmě, že na výstavě najdou návštěvníci také exponáty pocházející ze Sovětského Svazu a dalších zemí. Celkem je na výstavě více než 200 exponátů a téměř žádný z těchto exponátů ještě nikdy nebyl na území Česka vystavován"doplňuje Havelková.

Vstupenky na výstavu lze koupit online nebo přímo na místě. Pořadatele návštěvníkům doporučují vstupenky zakoupit pomocí internetu a vyhnout se tak případným frontám.

Celková doba návštěvy výstavy se odhaduje na zhruba dvě a půl hodiny. Výstava potrvá pouze do konce srpna. Více informací o výstavě a online prodeji vstupenek naleznete na www.cosmosdiscovery.cz 

Fakta:
Cosmos Discovery
1. května – 31. srpna 2018
BVV, pavilon C

VSTUPNÉ všední dny víkend
dospělí 300 Kč 350 Kč
studenti, senioři nad 65 let 250 Kč 300 Kč
děti (6-15 let) 200 Kč 250 Kč
rodinné vstupné (2 dospělí + až 3 děti) 800 Kč 900 Kč
ZTP/P 190 Kč 220 Kč

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše